Aydın’da erkek şiddeti: ‘Evinin önünü kirlettiği’ gerekçesiyle darp etti, serbest kaldı

27 Ağustos 2021 Cuma

Aydın’da erkek şiddeti: ‘Evinin önünü kirlettiği’ gerekçesiyle darp etti, serbest kaldı

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde 71 yaşındaki B.K. isimli erkek, “evinin önünü kirlettiği” gerekçesiyle 54 yaşındaki H.G.’yi darp etti. Olayın ardından gözaltına alınan B.K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Aydın’da dün meydana gelen erkek şiddetinde, evli ve 3 çocuk annesi H.G. isimli kadın, müstakil evinin bahçesindeki ağaçlardan dökülen yaprakları topladı. Bitişikteki evin kapısının önüne dökülen yaprakları da süpüren H.G., topladıklarını çöp kutusuna atmak istedi. Bu sırada H.G’nin komşusu B.K., evinin önünü kirlettiğini iddia ederek tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine B.K., H.G.’yi defalarca yumruklayarak darp etti.

Şiddete uğrayan kadının kızı K.G, B.K.’yi bölgeden uzaklaştırdı ancak B.K. anne ve kıza tehditler savurdu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Darp edilen kadın Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, B.K. ise gözaltına alındı. Horsunlu Polis Merkezi’ne götürülen B.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

HEM DARP ETTİ, HEM DE ŞİKAYETTE BULUNDU

B.K.’nin de H.G.’den ‘haksız yere kendisini öfkelendirmek amacıyla kışkırttığı’ iddiasıyla şikayetçi olduğu belirtildi.

“KAMERA ÇEKİYOR, SENİ ŞİKAYET EDECEĞİM” DEYİNCE KORKMUŞ

Hastanede olayı anlatan H.G., “Peş peşe çok kuvvetli vurdu. Belime, yüzüme vurdu. Hızını alamayarak eline taş aldı. Beni taşla ezmek istedi. Sonra kızım yetişti. Kızımı da darp etti. Taşı ona mı vursam buna mı vursam diye bir düşündü. Sonra kızım ‘Kamera çekiyor, seni şikayet edeceğim’ dedi. Bunun üzerine geri çekildi. Şikayetçi olduk” dedi.

Adana’da erkek şiddeti: Sokakta taşla yaraladı

Benzer Haberler