Ayasofya’da Atatürk’e lanet okuyan imama tepki yağdı!

29 Mayıs 2021 Cumartesi

Ayasofya’da Atatürk’e lanet okuyan imama tepki yağdı!

İmam Mustafa Demirkan’ın Erdoğan’ın önünde Atatürk’e lanet okumasına tepki gösteren yurttaşlar, #HaddiniBilMustafaDemirkan etiketini Twitter gündeminde ilk sıraya taşıdı.

Ayasofya’da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözlerinin içine baka baka lanet okundu. Taksim Camii’nin açılışın ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ayasofya’ya geçti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’nın açılışında Atatürk’e lanet okumasının ardından yeni bir skandal daha yaşandı.

“Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci, Erdoğan’ın katılımıyla Ayasofya’da dün düzenlenen programda icazet aldı.

Erdoğan’ın gözlerinin içine bakarak Ayasofya’da Atatürk’e lanet okundu

ATATÜRK’E LANET OKUNDU

Program sırasında Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okunduğu ortaya çıktı. Erdoğan’ın da dinlediği anlarda şu ifadeler kullanıldı:

“Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma… ”

AKP’li Çamlı, Atatürk’e lanet okuyan imama sahip çıktı!

TEPKİ YAĞDI

Benzer Haberler