Avukatı Sedat Peker’in son durumunu anlattı

7 Aralık 2021 Salı

Suç örgütü Lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker’in BAE’de gözaltına alınmadığını, kendisine bir yakını üzerinden ulaşabildiğini söyledi.

TELE 1 ekranlarında yayınlanan Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında, suç örgütü Lideri Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nde gözaltına alındığı ve Türkiye’^ye teslim edileceği iddiaları konuşuldu. Katar merkezli El Cezire, suç örgütü Lideri Sedat Peker ile ilgili dikkat çeken bir haber ortaya atarak Peker’in gözaltında tutulduğunu iddia etmişti. Daha sonra ise El Cezire’nin yayımladığı haberde Peker ile ilgili bölüm çıkarılmıştı.

TELE 1 ekranlarında Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında bu iddialar masaya yatırıldı. Mollaveisoğlu, programdan önce Peker’în avukatı Ersan Barkın ile konuştuğunu söyleyerek iddiaları yanıtladı. Mollaveisoğlu, Barkın’ın sözlerini şu şekilde aktardı (Barkın’ın ağzından): “Bir gözaltı söz konusu değil, hatta ulaştığım yani bendeki numara ile bir yakını üzerinden kendisi ile iletişim kurabiliyorum.”

Böylece Peker’in avukatının ifadelerinden, Peker’in BAE’de telefon görüşmelerinin kısıtlanmış olduğu ve avukatın Peker ile dün ve bugün iletişim kurduğu anlaşılmış oldu.

BAE TARAFINDAN TUTUKLANDI İDDİASI

El Cezire, bugün suç örgütü Lideri Sedat Peker ile ilgili dikkat çeken bir haber ortaya attı. Haberde Sedat Peker’e ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“İki ülke arasındaki ilişkilerin ısındığına dair başka işaretler de var. Suriye’deki “terör” gruplarını finanse etmek suçlamasıyla 2018’den beri BAE’de tutuklu bulunan Türk işadamı Mehmet Ali Öztürk, serbest bırakılarak Türkiye’ye döndü. Dubai’den yayınladığı sansasyonel internet videolarında üst düzey Türk yetkililere yönelik skandal iddialar içeren hüküm giymiş bir Türk mafya babası Sedat Peker’in de BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye’ye iade edilebileceği bildirildi.”

EL CEZİRE’DEN DÜZELTME

Söz konusu haberin Türkiye’de büyük etki yaratmasının ardından önce El Cezire muhabirleri ardından da El Cezire de düzeltme metni yayımladı. Söz konusu haber metninde düzeltme şu şekilde yer aldı:

“Bu makalenin önceki bir versiyonunda hüküm giymiş bir Türk mafya babası Sedat Peker’in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Al Jazeera bu raporları doğrulayamadığı için bu cümle makaleden çıkarıldı.”

Kılıçdaroğlu: Bunların yatacak yeri yok, gidecekler

Benzer Haberler