Avrupa şampiyonu Anadolu Efes büyük bir coşkuyla karşılandı

22 Mayıs 2022 Pazar

Anadolu Efes, Basketbol THY Avrupa Ligi’nde üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Yurda dönen şampiyon ekip İstanbul Havalimanı’nda büyük bir coşkuyla karşılandı.

Basketbol THY Avrupa Ligi’nin Dörtlü Final’i  Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlendi. Anadolu Efes, İspanya temsilcisi Real Madrid’i 58-57 yenenerek üst üste ikinci defa şampiyon oldu.

ŞAMPİYON EKİP YURDA DÖNDÜ

İstanbul Havalimanı’nda uçağın yanaştığı yolcu kapısında bando eşliğinde çalınan marşlarla karşılanan kafileye çiçek verildi.

Havalimanı çıkışında da çok sayıda taraftar lacivert-beyazlı takıma tezahüratlar yaparak sevgi gösterilerinde bulundu.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, havalimanında yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Türk milletinin kalbinin bizimle attığını biliyorduk. Çok büyük bir iş başardık. Avrupa basketbol tarihine geçti bu takım. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Umarım Türkiye’de bu tip başarılar devam eder. Bir spor adamı olarak Türkiye’yi temsil ettiğim için mutluyum. İnşallah daha büyük başarılar Türkiye’ye gelir. Dün akşamdan beri inanılmaz bir sevgi var. Üst üste ikinci Avrupa Ligi şampiyonluğumuzu coşkuyla karşıladılar. İnşallah bu devam edecek.”

Lacivert-beyazlıların takım kaptanı Doğuş Balbay ise çok gururlu olduklarını belirterek, kendilerini destekleyenlere teşekkür etti.

 

Emniyet terfi sonuçlarını açıkladı

Benzer Haberler