Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Avrupa Birliği Kovid-19 aşısı için tarih verdi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sağlık ve Gıda Güvenliği’nden Sorumlu Üyesi Stella Kyriakides, Alman Handelsblatt gazetesine yaptığı açıklamada, “Bu noktada tahminlerde bulunmak riskli olsa da ilk aşının bu yılının sonuna veya gelecek yılın başına doğru hazır olacağına dair iyi işaretler var” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sağlık ve Gıda Güvenliği’nden Sorumlu Üyesi Stella Kyriakides, Alman Handelsblatt gazetesine açıklama yaptı.Kyriakides “Bu noktada tahminlerde bulunmak riskli olsa da ilk aşının bu yılının sonuna veya gelecek yılın başına doğru hazır olacağına dair iyi işaretler var” dedi.

”SON DÖNEMDE ARTAN VAKALAR ENDİŞE VERİCİ”

Aşının tüm sorunları hemen çözemeyeceğini ifade eden Kyriakides, ancak özellikle risk gruplarında bulunan hassas kitleye aşı yapılması durumunda kademeli olarak normale dönülebileceğini kaydetti.

Kyriakides, AB ülkelerinde son dönemde Koronavirüs vakaların artmasından endişe duyduğunu belirterek, artan vakalara karşı ülkelerin yerel düzeyde mücadele etmeye çağırdı.

Virüs ile ilgili belirsizliğin devam ettiği uyarısında bulunan Kyriakides, “Şimdi, ikinci bir karantinayı önlemek için her zamankinden daha fazla uyanık olunmalı ve gevşek davranmamalıyız” diye konuştu.

loading...