Avrupa Birliği Komisyonu acil toplanıyor

24 Şubat 2022 Perşembe

Avrupa Birliği Komisyonu acil toplanıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Ukrayna’ya askeri harekat başlatan Rusya’ya yönelik yeni yaptırım paketi için acil toplantı yapacak.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Eric Mamer, bu akşam Brüksel’de düzenlenecek AB Liderler Zirvesi öncesinde Komisyon üyelerinin sabah acil toplantı yapacağını duyurdu.

Mamer, AB Komisyonu’nun akşamki Liderler Zirvesi’ne hazırlık yapacağını söyledi. AB’nin yürütme organı olan AB Komisyonu, yaptırımların içeriğini belirliyor ve yaptırım paketini hazırlıyor.

AB Liderler Zirvesi’nde, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in hazırladıkları yaptırım paketini, liderlere sunacağı bildirilmişti. Liderlerin, yaptırım paketinin içeriğini tartışması ve AB Konseyi’nin Rusya’yı hedef alacak bu tedbirleri kısa sürede kabul etmesi bekleniyor.

Öte yandan, AB Komisyonu Başkanı von der Leyen ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in bu sabah yapması planlanan görüşmenin de Rusya’nın askeri müdahalesi sonrasında ertelendiği bildirildi. Görüşmenin ne zaman yapılacağına dair bilgi verilmedi.

Son Dakika! Flaş… Rusya, Ukrayna’da askeri operasyon başlattı

Dışişleri Bakanlığı’ndan Ukrayna duyurusu

Erdoğan, güvenlik zirvesini topluyor

 

Benzer Haberler