Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz setinde çalışan emekçilere saldıran iki kişi tutuklandı!

30 Kasım 2020 Pazartesi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde görevli olarak çalışan 3 set çalışanı kadın, çekim için bulundukları otel odasının yan odasında kalan adamlar, çıplak halde kadın personellerin odasına girmeye çalışıp şiddet uygulamaya kalkıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında şüpheliler Ş.A. ve A.Y. sevk edildikleri hakimlikte tutuklandı.

ATV ekranında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde görevli olan 3 kadın çalışan otel odasında dehşeti yaşadı. Kostüm görevlisi 3 kadın, Maltepe’deki çekimler öncesinde otele yerleştikten sonra yan odada kalan şahısların saldırısına uğradı.

KÜFÜRLER SAVURUP KAPIYI KIRMAYA ÇALIŞTILAR

TV100’de yer alan habere göre, çekim yapılan mekanın üstündeki otelde, kostüm ve hazırlık için tutulan odada çalışan üç kadın çalışana saldırıldı. Uyuşturucu madde kullandıklarını itiraf eden saldırganlar, küfürler savurarak oda kapısını kırmaya çalışarak fiziki şiddet teşebbüsünde bulundu.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Set çalışanı üç kadın bir yandan odanın kapısını tutmaya çalışırken diğer yandan aşağıda çalışan arkadaşlarından yardım istedi. Gelen yardımla kurtarılan üç kadın, tanıklar eşliğinde karakola giderek şikayetçi oldu.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Yapılan incelemede saldırganlardan ikisinin uyuşturucu üretimi, satışı, reşit olmayan kıza cinsel istismar gibi suçlardan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Şüphelilerin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

TUTUKLANDILAR

Olayın ardından İstanbul polisi harekete geçti. Yakalananlardan A.Y. isimli saldırganın 36, Ş.A.’nın 9, B.K.’nın ise 5 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Emniyet’teki işlemlerinin ardından şüpheliler Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan şüpheliler “birden fazla kişi ile birlikte konut dokunulmazlığını nitelikli olarak ihlal etmeye teşebbüs” suçundan tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

 

 

Benzer Haberler