Attığı golle Dünya Kupası’nı getirmişti! Almanya’nın efsanesi Brehme hayatını kaybetti

Yayın tarihi: 20 Şubat 2024 Salı 12:45 pm - Güncelleme: 20 Şubat 2024 Salı 12:45 pm

Almanya’nın efsane futbolcularından Andreas Brehme, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Brehme, 1990 yılında İtalya’daki Dünya Kupası’nda, kullandığı penaltı ile Almanya’ya şampiyonluğu getirmişti.

Eski Alman milli futbolcu Andreas Brehme’nin hayatını kaybettiği bildirildi. Alman medyası Brehme’nin Münih’te kalp krizi sonucu öldüğünü duyurdu. Brehme 1990 yılında İtalya’daki Dünya Kupası’nda Almanya’ya şampiyonluğu penaltıdan kaydettiği golle getirirken, milli takımla 86 uluslararası maça çıktı ve 8 gol kaydetti.

Araştırma: Kalp krizi bir gün önceden alarm veriyor

Alman futbolcu; Saarbrücken, Kaiserslautern, Bayern Münih, Milan ve Real Zaragoza takımlarında forma giydi.

“HUZUR İÇİNDE YAT SEVGİLİ ANDİ”

Bayern Münih’in X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da “Andreas Brehme’nin ani ölümü karşısında derin bir şok yaşadık. Yakınları ve arkadaşlarıyla birlikte yas tutuyoruz. Andreas Brehme’yi bir dünya şampiyonu ve daha da önemlisi çok özel bir insan olarak her zaman kalbimizde tutacağız. O her zaman FC Bayern ailesinin bir parçası olacak. Huzur içinde yat sevgili Andi” ifadelerine yer verildi.

Kaiserslautern Kulübü’nden yapılan açıklamada ise “Andreas Brehme’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Toplam 10 yıl boyunca Kırmızı Şeytanların formasını giydi ve FCK ile Almanya şampiyonu ve kupa şampiyonu oldu. 1990 yılında attığı penaltıyla Alman Milli Takımı’na dünya kupası şampiyonluğu kazandırdı ve sonunda bir futbol efsanesi oldu” denildi.

 

Kaynak: TELE1