Atlar kavga etti, sahipleri birbirini vurdu: 5 ölü

19 Ekim 2021 Salı

Atlar kavga etti, sahipleri birbirini vurdu: 5 ölü

Erzurum’un Çat ilçesinde iki husumetli aile arasında çıkan kavgayla ilgili 2 zanlı hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede husumetli ailede ilk olarak ölen 5 kişiye ait atların kavga ettiği ve kişiler arasında da silahlı kavganın çıktığı belirtildi. Kavgada 5 kişi öldü.

30 Mayıs 2020 tarihinde Erzurum Çat’ta meydana gelen olayda, Yıldız ailesi Güneş ailesinden bir kadını kaçırdı. Düğünün yapılmasının ardından kaçan kadın aile baskısı sebebiyle intihar etti.

Bu olaydan iki gün önce ise Güneş ve Yıldız ailelerine ait atların dövüştüğünü söyleyen ve atını almaya giden Sıddık Yıldız ile Sıddık Güneş ve yeğeni Baki Güneş arasında tartışma çıktı.

İki gün sonra Sıddık Güneş, oğlu Sinan Güneş, kardeşi Hasan Güneş ve yeğeni Baki Güneş ile tarlalarına hayvan gübresi dökmeye gittikleri sırada iki gün önce tartışma yaşadıkları Sıddık Yıldız’ın çocukları Sedrettin Yıldız, B.Y. ve İ.Y ile tarlada tartışmaya başladı. İki husumetli aile arasındaki tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Köseler Mahallesinden duyulan silah sesleri üzerine olay yerine giden köylüler ve muhtar, Sıddık Güneş, Hasan Güneş, Sinan Güneş, Baki Güneş ve karşı taraftan Sedrettin Yıldız’ın yerde kanlar içerisinde yattığını gördü. Durum mahalle muhtarı tarafından polis ekiplerine ve 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 4 kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Baki Güneş ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından kaçan B.Y. ve İ.Y. ise olaydan 23 saat sonra ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili iddianamede ölen ve şüpheli şahısların birbirlerini öldürme kastı ile hareket ettiklerine yer verildi.

İddianamede, şu ifadeler kullanıldı:

“Yaşanan çatışmada taraflardan beşinin yaşamını yitirdiği, şüpheliler İ.Y. ile B.Y.’ın olaydan sonra kaçtıkları, yakalanmalarının akabinde alınan savunmalarında eylemlerini inkar ile atılı suçlamaları kabul etmedikleri ancak taraf ifadeleri, olay yeri inceleme raporu, uzman raporları ile tüm dosya kapsamından anlaşılacağı üzere şüpheliler B.Y. ve İ.Y.’ın eylemleri neticesi itibariyle 4’er ayrı kez Türk Ceza Kanunu (TCK) madde 81/1 ’de yer alan suçu işledikleri anlaşılmış olup haklarında yargılama yapılmasına yeter delil ve kanaat elde edilmiştir.”

 

 

Benzer Haberler