Atlantis, Oscar adayı oldu

4 Ocak 2021 Pazartesi

Karanlık distopik film sevenler için oldukça iyi sayılabilecek Atlantis, Oscar adayı oldu. Birçok film yapımcısı tarafından da beğenilen bu film, ne yazık ki pandemi kurbanı oldu. Bu yapımın normal şartlarda 2020 yılı içerisinde seyirciler ile buluşması gerekiyordu. Böylece filmi izleme fırsatı daha erken elde edilebilecekti.

Yaşanan pendimi felaketi nedeniyle bu film, Nisan ayına ertelendi. 25 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan gösterimin bir hayli iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle birçok insan büyük zarar gördü. Şu anda bile ikili arasında gerginlik devam ediyor. Ukraynalı yönetmen bunun üzerinden oldukça iyi bir senaryo yazmayı başardı. Senaryoda 2025 yılı ve bu savaş çarpıcı bir şekilde anlatılıyor.

Atlantis, Oscar adayı oldu

Savaş sonrası travma yaşayan asker Sergey ile bu bölgede gönüllü olarak hizmet veren Katya arasındaki ilişki üzerinden olaylar anlatılıyor. Savaş sonrasında insanların yaşadığı psikolojiyi çarpıcı bir şekilde gösterebilmek için ilginç bir atmosfer yaratıldı. Bu atmosferde renkler ve birçok detay oldukça soluk.

Filmden kareler ve genel olarak baktığınızda kendinizi bu savaşı yaşamış birisi gibi hissedebilirsiniz. Oscar heykelini kucaklama ihtimali olan bu film fragman olarak yayınlandı. Eğer karanlık distopik filmlere karşı ilginiz varsa, bu filmin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Fragmanı izlemek için buraya tıklayınız

Benzer Haberler