Atatürk tabelasının rövanşı: Belediye başkanının da aralarında bulunduğu 17 kişiye 53 bin lira ceza

3 Ocak 2021 Pazar

Atatürk tabelasının rövanşı: Belediye başkanının da aralarında bulunduğu 17 kişiye 53 bin lira ceza

Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun da aralarında bulunduğu 17 kişiye koronavirüs tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle 53 bin 550 lira ceza uygulandı.

TRT Haber’de yer alan habere göre; Rize’nin Fındıklı ilçesinde, bir ihbarın ardından harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Fındıklı ilçesine bağlı Gürcüdüzü Yaylası’nda belediyeye ait dağ evine gitti. Ekipler aralarında Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun da bulunduğu 17 kişiye sokağa çıkma kısıtlaması, maske ve sosyal mesafe kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 53 bin 550 lira para cezası uyguladı.

Öte yandan görüntülerde, ceza alan kişilerin açık havada olduğu ve maske ile mesafe kurallarına dikkat ettiği görüntülendi.

Belediyeden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz aylarda Fındıklı’da Millet Bahçesi’nin adını meclis kararıyla değiştirip 100. Yıl Atatürk Parkı yapan ve yaptırılan tabela ile kamu zararı oluşturduğu ileri sürülen CHP’li Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı soruşturmaya ilişkin olarak “Soruşturma ve dava açsalar da ben başkan olduğum sürece o tabela oradan inmeyecek” demişti.

Benzer Haberler