“Atatürk Orman Çiftliği’nin bağrındaki hançeri söküp atacağız”

22 Şubat 2021 Pazartesi

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Gençliği, sosyal medyadan yayınladıkları bir video ile Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ihaleye açılmasına tepki gösterdi.

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) sınırları içerisindeki yaklaşık 74 bin metrekare büyüklüğündeki 1. Derece doğal ve tarihi SİT alanı, otopark ve rekreasyon alanı olarak metrekaresi ortalama 1.5 liradan bugün (22 Şubat’ta) ihaleye çıkıyor.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) resmi sosyal medya hesabından, “Atatürk Orman Çiftliği’nin Bağrındaki Hançeri Söküp Atacağız!” notuyla yayımlanan videoda gençler Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ihale ile satışına tepki gösterdi.

HKP Gençliği’nin, videoda yer alan konuşmaları şu şekilde:

“Antiemperyalist Kurtuluş Savaş’ımızın Önderi Mustafa Kemal’in 1937’de halka bağışladığı Atatürk Orman Çiftliği’ni parsel parsel yok eden AKP’giller son olarak 74.000 m² alanı da yandaşlarına peşkeş çekecekler.”

“Atatürk Orman Çiftliği’nden geriye bir dikili ağaç bile bırakmıyorlar. Önce Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun verdiği kararla kaçak inşaat olarak yapılmış Saray, ardından ABD Büyükelçiliği, şimdi de otopark ve rekreasyon alanı planlarıyla ihaleye açıyorlar.”

“Bu ihaleler, tarım ve zirai amaçlarla kullanılması için Atatürk Orman Çiftliği’ni kuran Mustafa Kemal’in hatırasına ve Cumhuriyet’in değerlerine ihanettir.”

“Bugün yapılan ihalelerle birlikte Atatürk Orman Çiftliği’nin yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Atatürk Orman Çiftliği’nin bağrındaki hançeri söküp atacağız. Gençlik Sömürü İstemiyor!”

Benzer Haberler