Atatürk Havalimanı’nın yıkımına ara verildi

18 Mayıs 2022 Çarşamba

Millet bahçesi yapılmak istenen Atatürk Havalimanı’nın yıkımına ara verildi. Kararı İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık duyurdu. Yıkımın, işlemlerin resmi evraka dayanmadan başlatılması nedeniyle durdurulduğu öğrenildi.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’nda yıkıma ara verildiğini duyurdu. Kıdık Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Atatürk Havalimanı’ndaki yıkım faaliyetlerine ara verildi. Yıkımın herhangi bir resmî evraka dayanmadan başladığı ortaya çıktı. Resmî yazı gelene dek korsan yıkıma ara verildi.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kırılması için iş makineleri ve kamyonlar sahneye çıktı. Türk havacılık tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan havalimanının millet bahçesine çevrilmesi için 2 milyar 127 milyon TL’lik ihale yapılması kamuoyunda tepkilere neden oldu.

CHP EYLEM YAPTI

Havalimanındaki yıkımın ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yapılan çağrı ile basın açıklaması yapılmıştı. Havalimanı çevresinde bir araya gelen CHP’liler adına açıklamayı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu okumuştu.

Atatürk Havalimanı gitti Etnospor ve okçuluk geldi

Benzer Haberler