Atatürk düşmanı çalışanının çirkin paylaşımını TÜBİTAK başkanı böyle örtbas etti

19 Temmuz 2019 Cuma

Atatürk düşmanı çalışanının çirkin paylaşımını TÜBİTAK başkanı böyle örtbas etti

TÜBİTAK’’ın “araştırmacısı” Hasan Fatih Şimşek’in, sosyal medyada Atatürk düşmanı paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. TÜBİTAK başkanı yaptırım uygulamak yerine örtbas etti.

TÜBİTAK’ta “araştırmacı” olarak görev yapan Hasan Fatih Şimşek’in, sosyal medya üzerinden “Atatürk bir korku objesidir” diye paylaşım yaptığı ortaya çıktı.

Şimşek’in yaptığı paylaşım, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’a iletilince, Şimşek hakkında yaptırım uygulamak yerine olayın saklandığı anlaşıldı.

TÜBİTAK Başkanı Mandal’ın, Atatürk düşmanlığı içeren bu paylaşımla ilgili işlem yapması gerektiği yerde “TÜBİTAK ibaresini kaldırsın” talimatı vermesi tepki çekti. Bu talimatın ardından Şimşek, Linkedin’deki profilinden “Araştırmacı” ve “TÜBİTAK” ifadesini sildi.

Öte yandan Odatv’nin edindiği bilgilere göre devlet içerisinde FETÖ’den sonra gerçekleşen cemaat yapılanmasının bu olayda da kendini ortaya çıkardığı anlaşıldı.

İskenderpaşa Cemaati HAKYOL grubundan olan TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın kendisi gibi aynı tarikata üye olan Hasan Fetih Şimşek’e yönelik bu tavrı, “Devleti tarikatlara teslim etmenin sonu bu” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

İşte o paylaşım ve TÜBİTAK’ın çözümü:

Benzer Haberler