Asus Rog Strix Scar : Oynatamayacağı oyun yok

3 Mart 2021 Çarşamba

Gerek ekranı, gerek klavye düzeni, gerekse de diğer tasarımsal detaylarıyla oldukça hoş olan Asus Rog Strix Scar , AMD Ryzen 9 işlemci ve Nvidia GeForce RTX 3080 ekran kartı ile oyuncuların hayallerini süslüyor.

Asus Rog Strix Scar , 17.3 inç büyüklükteki ekranı ile hemen fark ediliyor. IPS-level panel kullanan bu ekran, FHD çözünürlük sunuyor ve parlama önleyici yüzeye sahip. 300hz yenileme hızı ve 3ms tepki süresi sayesinde de görüntülerin olabildiğince net ve akıcı detaylarla oyunculara sunulması hedefleniyor.

Bildiğiniz gibi özellikle online oyunlarda rakiplerin önüne geçebilmek için mekanik klavye ve gelişmiş sensörlere sahip mouse’ların önemi büyüktür. Asus, bu ürününde optik mekanik klavye kullanmış. Bu sayede tuşa basar basmaz daha hızlı yanıt almanın önü açılıyor.

Asus, oyuncuların hoşuna giden bir diğer detay olan RGB aydınlatma sistemini de unutmamış. Bu sistem, hem tuşlarda hem de laptopun alt kısmındaki köşelerde konumlandırılmış. İster mevcut profilleri aktifleştirebilir, isterseniz de kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Asus Rog Strix Scar

AMD Ryzen 9 ve Nvidia GeForce RTX 3080

Asus Rog Strix Scar, işlemci ve ekran kartı tarafında da iddialı. AMD’nin 3.3GHz hızda çalışabilen Ryzen 9 5900HX işlemcisine sahip cihaz, ekran kartı tarafında da Nvidia’nın 3080 Notebook GPU’sunu bünyesinde barındırıyor, ki bu da 16GB GDDR6 değerde.

Windows 10 işletim sisteminin bulunduğu ürün, depolama tarafında da toplamda 2GB SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 sunuyor. Böylece yaklaşık 15 saniyede açılabilen PC’nizde oyun, program ve dosyalarınızı hızlıca yükleyebilir, kopyalayabilirsiniz.

Cihazda Toplamda 32GB (16GB DDR4-3200 SO-DIMM x 2) RAM değeri kullanılmış.

Peki cihazın oyun çalıştırma performansı nasıl?

Bu ürün pek çok farklı oyunu en yüksek grafik ayarlarında rahatlıkla oynayabildik. Örneğin…

– Doom Eternal’i ultra grafik ayarlarında, FHD çözünürlükte akıcı bir şekilde oynanabiliyor.  En kalabalık çatışmalarda, en yoğun görsel detaylarda dahi ciddi bir performans kaybı yok.

– Crysis Remastered’ı en yüksek ayarlar olan “Can it Run Crysis?” modunda oynayabilirsiniz. Tabii bu, oldukça ekstrem bir çalışma modu

– Son dönemin en sansasyonel oyunu Cyberpunk 2077’yi bu dizüstü için rahatlıkla oynanabiliyor. Oyunun en güncel halini, en yüksek grafik detayları ve tabii ki ışın izleme teknolojisinin de aktifleştirerek akıcı bir şekilde oynamak mümkün..

– GTA V, yıllardır hayatımızda ve her oyuncu için sayılı önemli yapımlardan. Bildiğiniz gibi bu oyun, açık dünya tasarlandı ve bu da çok fazla detay anlamını taşıyor. Bu oyunu da yüksek grafik ayarlarında, ciddi bir performans düşüşü yaşamadan deneyimleyebilmek mümkün.

– Bioshock Remastered, yıllar evvel satışa sunulan ilk oyunun görsel olarak yeniden elden geçirilmiş bir versiyonu ve özellikle su altı detayları hâlâ çok iyi görünüyor.

–   id Software klasiklerinden Quake 2, kısa süre önce RTX güncellemesi almıştı. Ne kadar eski bir oyun olsa da, RTX güncellemesiyle çok güzel görünüyor ve bu oyunu akıcı bir şekilde oynayabilmek için ışın izleme özellikli bir karta ihtiyacınız var. Rog Strix, bu nostalji soslu deneyimimizde de harika sonuçlar veriyor.

 Ürünün oyun performansını buradan izleyebilirsiniz

Benzer Haberler