Asus ROG Flox X13 tanıtıldı! İşte özellikleri

15 Ocak 2021 Cuma

Asus ROG Flox X13 tanıtıldı! İşte özellikleri

Asus geçtiğimiz gün gerçekleşen CES 2021 etkinliğinde yeni oyun bilgisayarlarını tanıttı. Tanıtılan cihazlardan birisi de Asus ROG Flox X13 modeliydi. İşte bu modelin özellikleri.

PC pazarının zirvedeki isimlerinden biri olan Asus CES 2021 kapsamında pek çok yeni ürün tanıttı. Asus’un tanıttığı yeni ürünler içerisinde en çok merak uyandıran cihazlardan birisi de ROG Flox X13 oldu.

8 çekirdekli AMD Ryzen 9 5980 CPU’dan güç alan cihaz ekran kartı tarafında da GeForce GTX 1650 ile muazzam bir performans sunuyor. Güçlü donanımına rağmen 13 inçlik ultra ince gövde tasarımına sahip olan modelde 360 derece dönebilen bir menteşe de mevcut.

Ultra HD 4K yüksek çözünürlük desteğiyle gelen bu bilgisayarın ağırlığı ise yaklaşık olarak 1.3 kg. 100 W şarj desteği ile 100 saate kadar video oynatma performansına sahip olan ROG Flox X13, mobil deneyimi üst seviyede sunan bir bilgisayar.

Asus ROG Flox X13

Yenilikçi ROG XG Mobil, diğer harici grafik alternatiflerinin boyut olarak küçük bir örneğidir. Buna artı olarak; Thunderbolt 4‘ten daha hızlı özel bir PCIe® 3.0 x8 ara yüzü üzerinden doğrudan CPU’ya bağlanan güçlü bir GeForce RTX ™ 3080 GPU’yu içeriyor. Entegre Entegre 280 W AC adaptör hem XG Mobile hem de Flow X13’e güç sağlıyor ve kullanıcıların ek bir güç kaynağı taşıma ihtiyacını ortadan kaldırırken, özel USB 3.2 Gen 2 bağlantısı diğer giriş çıkış bağlantı setini de besliyor.

Bununla birlikte; Flow X13 ve XG Mobil, masaüstü sınıfı oyun performansı ve isteğe bağlı bağlantı sağlarken, kullanıcılara çok yönlü taşınabilirliğe izin veriyor. 13 inçlik bir cihazla nelerin mümkün olduğunu yeniden tanımlıyor.

Apple iPhone 13 modellerinde stok sorunu çekmeyecek

Benzer Haberler