Yoğun tempolara ayak uyduran hepsi bir arada PC

2 Nisan 2022 Cumartesi

Yoğun tempolara ayak uyduran hepsi bir arada PC

Asus ExpertCenter hepsi bir arada PC, öncelikle, kompakt ve farklı noktalara konumlandırılabilen yapısıyla dikkat çekiyor. Sonrasında, ekranın pek çok farklı açıda çalışabiliyor olması da bir o kadar önemli. Core i5 işlemcisinin tercih edilmesi ve yüksek depolama faktörü, uzun süreli kullanımlarda  memnun edecektir. Klavye ve mouse gibi ürünlerin de hem konforlu kullanım sunuyor hem de sessiz çalışıyor olması bir diğer sevindirici detay.

Cihaz, güzel bir tasarıma sahip. Aynı zamanda, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak hazırlandığını ve enerji verimliliği tarafında da iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Bu, çevre konusunda hassas kullanıcıların da hoşuna gidecek bir detay.

Bilgisayar, 21.5 inç değerde ekrana sahip. Şöyle bir baktığınızda, masada yer kaplayan bir “kasa” detayının olmaması çok hoş. Bu sayede ufak alanlarda dahi konumlandırma şansınız oluyor. Öte yandan, cihazın VESA uyumlu olduğunu söylemeliyiz. Yani yalnızca beraberinde gelen ayakla masaya konumlandırmak zorunda değilsiniz. İsterseniz bir duvara ya da uyumlu farklı bir platforma da monte ederek kullanabilirsiniz.

Asus ExpertCenter

 

21.5 inç değerdeki ekran, 16:9 görüntüleme ve FHD çözünürlük sunuyor. İş süreçleri için yeterli büyüklük ve kaliteli görsellik sunulduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, aynı anda iki World dosyasını ekranda inceleyebilir, ekranın bir yanında web tarayıcısı aktifken diğer yanında da işletmeniz için tercih ettiğiniz bir programı kullanabilirsiniz. Büyük ekran faktörü, Adobe Photoshop ve Premier gibi görsel tasarım ve video düzenleme programları için de güzel bir detay.

 

Ürünümüzün ekranını sağa sola ve yukarı aşağı doğru konumlandırabiliyoruz. Ayrıca, bir asansör edasıyla ekranı yukarı çıkarabilir ya da en iyi bakış açısına göre aşağıya da indirebilirsiniz.

Bitmedi, bu büyük ekran, aynı zamanda dikey olarak da kullanılabiliyor. Asus, kompakt tasarımın yanında çok amaçlı kullanım senaryolarını da ihmal etmeyerek gerçekten kullanıcı dostu bir hareket sergilemiş.

Üründeki dahili HD kamera, fiziksel sürgü sistemine sahip. Böylece, kamerayı kullanmadığınız esnalarda, “Acaba izleniyor muyum?” endişelerini ortadan kaldırıyor.

Asus ExpertCenter

Görüntü ve ses kalitesinden söz edecek olursak, tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Pandemi sürecinde olduğumuzu göz önüne alırsak, çoğu kez toplantılarımızı yüz yüze değil de online olarak gerçekleştirebiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda, Asus’un bu PC’si de yardımınıza koşacaktır.

İşitsel detaylar demişken, cihazın üzerindeki dahili hoparlör sisteminin yeterli olduğunu, ayrıca bir hoparlör sistemine ihtiyaç bırakmadığını söylemeliyiz. Tabii istekleriniz doğrultusunda, bu ürünle kablolu ya da Bluetooth kulaklıklar deneyimleyebilirsiniz.

Klavye tuşları yeterli büyüklükte, aralardaki boşluklar da yeterli seviyede. Bununla beraber, Türkçe karakter desteğinin sunulması da sevindirici.

Mouse da tamamlayıcı bir oyuncu olarak mevcut. Tuşlar ve orta kısımda konumlandırılan tekerlek zahmetsiz kullanım sunuyor. Ayrıca, mouse’u kullanmak için bir mousepad’e de ihtiyacınız yok. Pürüzsüz pek çok zeminde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Asus ExpertCenter

Asus ExpertCenter , Intel’in 11. nesil Core i5 işlemcisine sahip. Bunun yanında 16GB RAM ve toplamda yaklaşık 1.5TB’lık dahili depolama faktörü sunuluyor. Bunun yaklaşık 1TB’lık kısmını standart disk, geri kalanını da yüksek performans için SSD diskler karşılıyor.
Bu sayede aynı anda birden fazla işle, yüksek performansla ilgilenebiliyorsunuz. Örneğin işletme için ofis programları önemlidir ve bu tip programlar için güçlü bir PC’den söz ediyoruz. Biraz daha görsel tarafa kayalım isterseniz…

Örneğin, Photshop’ta fotoğraf düzenlemeleri yapabilir, bir video montajlama süreci için Adobe Premier gibi edit programlarını deneyimleyebilirsiniz. Biz özellikle Premier’i sıklıkla kullanıyoruz. Bu PC’de de deneyimlemek istedik ve performanstan memnun kaldık.

Tabii bu oyun odaklı bir ürün değil. Yine de, işten güçten fırsat kalan ufak boşluklarda, güncel olmayan ve yüksek grafik işlem gücü gereksinimi olmayan pek çok oyunu oynayabilirsiniz. Böyle deyince aklınıza kötü grafik kalitesi gelmesin. Örneğin biz, Tomb Raider oyununu, normal grafik ayarlarında, akıcı detaylarla oynayabildik.

İnceleme videosunu izlemek için buraya tıklayınız

Benzer Haberler