Aslı Özkısırlar yataksızlıktan ölmüştü: İş insanı bakanlığın ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirildi

10 Nisan 2021 Cumartesi

Aslı Özkısırlar yataksızlıktan ölmüştü: İş insanı bakanlığın ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirildi

Azerbaycan’da koronavirüse yakalanan Türk iş insanı Surur Aydın, tedavisinin devamı için Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Aslı Özkısırlar, İzmir’de hastanelerde yatak bulamadığı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya isyan etmişti. Özkısırlar gerekli tedaviyi göremediği için yaşamını yitirdi. Pandeminin ilk günlerinde de Emrullah Gülüşken isimli Türkiye vatandaşı İsveç’ten özel jetle Türkiye’ye getirilerek tedavi edilmesi gündem olmuş, olayın siyasi bir şov olduğu ileri sürülmüştü.

İLGİLİ HABER | Aslı yataksızlıktan öldü Bakan Koca İsveç’ten hasta getirmekle övündü

Azerbaycan’da ihracat faaliyetleri kapsamında bulunduğu sırada koronavirüse yakalanan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliği (GAİB) Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Surur Aydın, tedavisinin devamı için Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İhracat faaliyetleri kapsamında bulunduğu Bakü’de koronavirüse yakalanan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği YK üyesi Sayın Surur Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Gaziantep’e getirildi” dedi.

Gülle, Twitter’dan yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: 

“İhracat ailemizin değerli fertlerinden Sn. Aydın’a acil şifalar dilerken; ‘Yol ve kader arkadaşım’ dediği ihracatçıları bir defa daha yolda ve darda bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile sağlık çalışanlarına da teşekkürü borç bilirim.”

Benzer Haberler