Aşk mektupları 88 bin dolara satıldı

16 Mayıs 2021 Pazar

Amerika Birleşik Devletleri’nin suikast sonucu hayatını kaybeden eski başkanı John F. Kennedy’nin kız arkadaşına yazdığı mektuplar, 88 bin dolara satıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) suikast sonucu hayatını kaybeden başkanı John F. Kennedy tarafından bizzat İsveçli kız arkadaşı Gunilla von Post’a yazılmış el yazması mektuplar, ABD’nin Boston kentindeki müzayedede satışa çıktı. Mektuplar, 88 bin dolara alıcı buldu.

“HAYATIMIN PARLAK BİR ANISI”

Kennedy, 1953’teki düğününden haftalar önce tanıştığı von Post’a yazdığı mektuplarda, birlikte geçirdikleri zamanı “Hayatımın parlak bir anısı” kelimeleriyle nitelendirdi.

“BİR ÇİFTÇİYLE EVLENİYORSUN..”

2011 yılında hayata veda eden von Post’un koleksiyonunda bulunan mektupların, 1955 ile 1956 tarihlerinde kaleme alındığı ve Kennedy’nin henüz senatörken yazdığı belirtildi. ABD senatosunun antetli kağıdına yazılan mektupların içeriğinde, ikilinin İsveç’e yaptığı romantik gezinin ve von Post’un evleneceği haberinin yansımaları yer alıyor. Von Post’un evlenme haberine karşılık Kennedy mektubunda şu ifadelerin yer aldığı görüldü:

“Öğrendiğimde üzüldüğümü söylemek zorundayım, en sonunda, sen ABD’ye gelmiyorsun ve bir çiftçiyle evleniyorsun” yazdığı görülüyor. Kennedy “Eğer evlenmezsen (ABD’ye) gel çünkü seni görmek isterim. Geçen yaz seninle harika bir zaman geçirdim. Hayatımın parlak bir anısı…. Harikasın ve seni özlüyorum”

Benzer Haberler