Asiye’nin son durumuna ilişkin üç yeni açıklama

Yayın tarihi: 27 Aralık 2021 Pazartesi 1:02 pm - Güncelleme: 27 Aralık 2021 Pazartesi 1:02 pm

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş için “Şu an gayet iyi yoğun bakımda izleniyor” diyen doktoru, “Ek doku talebi gerekebilir” dedi.

Gaziantep’te pitbull saldırısına uğradıktan ameliyat olan ve daha sonra Antalya’da doku nakli yapılan Asiye Ateş’in son duruma ilişkin üç yeni açıklama geldi.

“Asiye’nin ciddi bir doku dekefti ve ciddi bir yaralanması vardı. Hayati riski vardı. Gaziantep’te aslında gayet güzel müdahale edilmişti. Bakımı yapılmıştı” diyen Prof. Dr. Ömer Özkan “İleri tedavi için bize geldiğinde ciddi doku eksiklikleri var. Devletin üst otoritesi Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız çok yakından ilgilendi biz elimizden geldiğince onları yakın takip ettik. Bir miktar hayati önemi olduğu için de doku naklini biraz öne aldık ve dün ilk ameliyatını yaptık. Başarılı geçti. Hasta takip ediliyor” ifadelerini kullandı.

“EK DOKU TALEBİ GEREKEBİLİR”

Asiye’ye yapılan doku nakli ameliyatında, dokuların sırtından ve bacağından alındığını belirten Prof. Dr. Özkan, “Ek doku talebi gerekebilir. Bakacağız. Epeyce derin yarası ve kemik eksiklikleri vardı. Bunları tamamlamaya çalışacağız. Beyinde şu anda bir hasar yok. Ama ilerde enfeksiyon olur mu takip edeceğiz. İşitme ve his kaybı olup olmadığını takip edeceğiz. Öncelikle hayati dokularını naklettik. Şu an gayet iyi, yoğun bakımda izleniyor. Ailesiyle de görüştüm. Şu an için bir sıkıntı yok” diye konuştu.

Erdoğan’dan ‘pitbull’ açıklaması: Bu köpekler parası bol olanların köpekleri

“ASİYE’Yİ GÜLER YÜZLE EVİNE UĞURLAMAK İÇİN TEDAVİMİZ SÜRECEK”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ise Asiye Ateş’in sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda şöyle dedi: “Gaziantep’te köpek saldırısında yaralanan Asiye kızımız, üniversitemiz hastanesinde Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından ameliyat edildi. Durumu iyi. Ancak onu sağlıkla, güler yüzle evine uğurlamak için tedavimiz sürecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da süreci yakından takip ediyor.”

Erdoğan: Beyaz Türkler sahip çıkın hayvanlarınıza

“HAYATİ BULGULARI STABİL”

Asiye için son açıklama Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete’den geldi. Çete, “Hastamızın ve nakil edilen dokuların durumu iyi. Yoğun bakım ünitesinde uyutularak yakın takibi devam ediyor. Hayati bulguları da stabil” dedi.

Pitbull saldırısında tutuklama kararı!