Aşı yaptırmayanlara sokağa çıkma kısıtlaması!

12 Kasım 2021 Cuma

Aşı yaptırmayanlara sokağa çıkma kısıtlaması!

Avusturya’nın Yukarı Avusturya ve Salzburg eyaletlerinde aşı yaptırmayanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklanırken, uygulamanın pazartesi günü başlayacağı öğrenildi.

Avusturya’da, pazartesinden itibaren Yukarı Avusturya ve Salzburg eyaletlerinde aşı yaptırmayanlara yönelik yürürlüğe girecek sokağa çıkma kısıtlamasının ülkenin tamamında uygulanması planlanıyor. Avusturya Başbakanı Alexander Schallenberg, yaptığı basın açıklamasında, pazar günü eyalet başkanları ve uzmanlarla yapılacak görüşmenin ardından ülke genelinde aşı yaptırmamış kişilere yönelik sokağa çıkma kısıtlamasına “yeşil ışık” yakılabileceğini söyledi. Schallenberg, herkesi kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasına karşı olduğunu kaydederek, salgınla mücadelede federal düzeyde ortak hareket edilmesinin altını çizdi.

BAZI BÖLGELER İÇİN KESİNLEŞTİ

Sağlık Bakanı Wolfgang Mückstein da pazartesiden itibaren Yukarı Avusturya ve Salzburg eyaletlerinde aşı yaptırmayanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasının kesinleştiğini belirtti ancak ülke geneli için benzer bir uygulamanın ne zaman yürürlüğe gireceğine ilişkin soruları yanıtsız bıraktı.

Mückstein ayrıca, sağlık sektöründe çalışanlara yönelik aşı zorunluluğunun hayata geçirileceğini duyurdu.

Söz konusu iki eyalette pazartesiden itibaren aşı yaptırmayanların hastalığı geçirmiş ya da PCR test yaptırmış olsalar bile dışarı çıkmasına izin verilmeyecek.

Kuran kursunda 4 erkek çocuğuna istismara 33 yıl hapis cezası

Benzer Haberler