Aşı ve PCR’ı reddeden AKP’li Tanman, 450 km uzaktaki evine yürüyor

15 Eylül 2021 Çarşamba

Aşı ve PCR’ı reddeden AKP’li Tanman, 450 km uzaktaki evine yürüyor

Aşı karşıtı Ahmet Tanman, şehirler arası seyahatlerde PCR testi zorunluluğu nedeniyle otobüse binemedi. Duruma tepki göstermek isteyen Tanman, Ankara’dan İstanbul’daki evine yürüdü. Aşı ve PCR’ı reddeden Tanman, “Giderim köyde, dağda yaşarım ama aşı yaptırmam. Çocuklarıma da aşı yaptırmadım gerekirse çocuğumu okula göndermem” dedi.

Aşı ve PCR’ı reddeden Ahmet Tanman, 7 gündür Ankara’dan İstanbul’a yürüyor.

7 günün sonunda Kocaeli’ne yetişen Tanman, koronavirüs aşısına ‘şeytan sıvısı’ ismini verdiğini ifade etti. Maske takmayı reddeden ve ailesinden kimseye aşı yaptırtmadığını söyleyen Tanman, gerekirse çocuklarını okula göndermeyeceğini ve köye yerleşeceğini söyledi.

“EVİME DÖNMEK İÇİN ANKARA’DAN İSTANBUL’A YÜRÜYORUM”

Ayın 7’sinde Ankara’dan İstanbul’a dönmek için acenteye uğradığını söyleyen Ahmet Tanman, “Bilet almaya gidince içeride bana ‘Beyefendi sizin aşınız var mı, PCR testiniz var mı?’ diye sordular. Aşı ve PCR testi olmadığını ve olmak istemediğimi söyledim. ‘O zaman size bilet vermiyoruz’ dediler. Ben de evime dönmek için Ankara’dan İstanbul’a yürümeye karar verdim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Davos’ta kullanmış olduğu bir ifade vardı ‘One Minute’. Ben de diyorum ki Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sesimi duyun. Küreselcilerin kurmuş olduğu tuzağa da Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘One Minute’ diyecek, ona hiç şüphem yoktur” diye konuştu.

“AŞIYA ‘ŞEYTAN SIVISI’ DİYORUM”

Aşı karşıtı mısınız sorusuna cevap veren Tanman, “Ben ona aşı demiyorum, aşı karşıtı ayrı bir şey. İçeriği belli olmayan şeytan sıvısı diyorum. Hastalığı çıkaran onlar, bu hastalık laboratuvarda üretildi. İlacı veren onlar, talimatı veren onlar. Ben sizin talimatlarınıza uymuyorum. Küreselcilerin kararlarını elimin tersi ile itiyorum. Bu hastalığı ben de geçirdim, Kekik, limon, zencefil içtim. Gönderdikleri ilaçları tamamen lavaboya attım, kullanmadım. Aslanlar gibi 3 günde bu hastalığı bitirdim. Ailemden 13 kişi korona oldu, abimi halamı ve halamın eşini kaybettik” ifadelerini kullandı.

“MASKE DE TAKMIYORUM”

Asla aşı olmayacağını söyleyen Ahmet Tanman, “Gerekirse evimi taşırım giderim köyde dağda yaşarım. Yeter ya, akrabalık bitti, komşuluk bitti. Çocuklarım da okula gidiyor ama onlara da aşı yaptırtmadım. Gerekirse çocuğumu okula göndermeyeceğim, alıp evimi köye taşırım kader utansın derim. Maske de takmıyorum. Ne maskesi, maske nedir? İnsanlar neden evde uyurken sabahları odalarında cam açıyor? Temiz hava gelsin diye. Maske temiz havayı önlüyor. Neden ben maske takayım?” şeklinde konuştu.

 

 

Benzer Haberler