ASELSAN’dan ‘BAE’ye satılacak’ iddialarına yanıt

8 Aralık 2021 Çarşamba

İYİ Partili Aytun Çıray, savunma sanayi şirketi ASELSAN’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ne satılacağını iddia etmişti. ASELSAN, yaptığı açıklama ile Çıray’ın iddialarına yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Türkiye’nin en büyük, yıllık satışlara göre de dünyanın 50’nci büyük savunma sanayii şirketi ASELSAN’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) satılması için sunum yapıldığını iddia etti. Şirketten yapılan açıklamada iddialar yalanlandı.

“BUNU YAPMAYIN”

İyi Partili Çıray, Twitter hesabından Milli Savunma Bakanlığı’nı etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin en stratejik milli güvenlik kurumlarından biri olan ASELSAN’ı BAE’ye satmak için sunum yaptırmışlar. Bu tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olur. Sessiz kalanlar bu günaha ortak olurlar.. Alanlar da rahatsız olurlar. Alyanslarımızı alın bunu yapmayın!”

ASELSAN’DAN AÇIKLAMA

“Bazı basın yayın organlarında, ASELSAN’ımız ile ilgili kaynağı belli olmayan iddialar dile getirilmektedir. Halkımızın bağışları ile kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının sahip olduğu Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz. Halkımızın gurur kaynağı ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki haklarımız saklıdır.”

Kılıçdaroğlu’dan hem Erdoğan’a hem de BAE’ye sert çıkış

Benzer Haberler