Arzum Onan’dan ‘boşanma’ açıklaması: Mehmet istedi

Yayın tarihi: 7 Mayıs 2023 Pazar 11:16 am - Güncelleme: 7 Mayıs 2023 Pazar 11:16 am

Mehmet Aslantuğ ile 27 yıllık evliliklerini bitirme kararı alan Arzum Onan, kararı veren kişinin Aslantuğ olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin örnek çiftleri arasında gösterilen Arzum Onan ile Mehmet Aslantuğ 27 yılın ardından boşanma kararı aldı. Hakkında Arslantuğ’dan psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanmak istediği iddiası ortaya atılan Arzum Onan, Instagram hesabından konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Onan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Net söylüyorum; bazılarının vicdanı yok. Sırf kendi çıkarları uğruna, neredeyse bir ömür geçirdiğim, hepinizin yakından tanıdığı; tutarlı, saygılı, hassas Mehmet’i, son derece çirkin bir yalanla, konumlandığı siyasi mücadelesi üzerinden vurmaya çalışıyorlar. Oysa çok nazik bir üslupla açıklamaya çalıştım.”

“BOŞANMAYI MEHMET İSTEDİ, DAVAYI BEN AÇTIM”

30 yıla yakın zamandır sevdiğim adamın; değil ‘psikolojik şiddet, her daim yanımda olan, destekleyen kişiliği, bu türden iftiralara malzeme olmayı asla hak etmez” dedim. Boşanma sürecini de; başta oğlumuz, sevdiklerimiz ve sevenlerimiz için ilave duygusal yüklere dönüştürmemek adına böyle tarif ettim. Zaman içinde gelinen aşamada, boşanmayı talep eden Mehmet oldu. Dava sürecini benim başlatmamın da daha seviyeli bir yaklaşım olacağına karar verdik. 29 Mayıs boşanma tarihimiz dışındaki bu yalan iddialar alenen kötü niyet barındırmakta, amaçlı yapılmaktadır. Daha önce de paylaştığım üzere; zamanla her ilişkinin yaşadığı/yaşayabileceği bir yorgunluktan geçiyor olmak; birbirimize olan sevgimizi, saygımızı, ailemizin durduğu yeri değiştirmeyecek! Sevgiyle, sükunetle…”

‘Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ ayrılıyor’ iddiası