Arda’nın hayatı bir videoyla değişmiş! İşte Fenerbahçe’den Real’e uzanan keşfin hikayesi

Yayın tarihi: 11 Temmuz 2023 Salı 5:06 pm - Güncelleme: 11 Temmuz 2023 Salı 5:07 pm

İspanyol devi Real Madrid’le anlaşarak, hem Fenerbahçe’ye kazandırdığı bonservisle hem de yaşı itibarıyla gösterdiği başarıyla yılın transferi olan Arda Güler‘i keşfeden hoca, gazeteci Di Marzio’ya konuştu. Arda’nın Sarı-Lacivertli ekibe transfer olması için elinden geleni yaptığını belirten Serhat Pekmezci, “Ali Koç beni ciddiye almadı. Bir video hazırlayıp şoförüne verdim. Göstermesi için yalvardım” dedi.

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler, dünyanın en iyi futbol kulüplerinden biri olan Real Madrid ile anlaşarak Süper Lig’de yılın transferi olarak tarihe geçti.  Sarı Lacivertli ekip, genç yıldızın transferinden 20 milyon avro bonservis ve performansa bağlı olarak azami 10 milyon avro bonus bedelini cebine koydu.

ARDA’YA FENERBAHÇE KAPISINI ARALAYAN HOCA KONUŞTU

Arda Güler’in futbol serüveni, Serhat Pekmezci’nin kendisini keşfetmesiyle başladı. Daha 18 yaşında Real Madrid’e imza atan Arda’yı 14 yaşında keşfeden Serhat Pekmezci, dünyaca ünlü gazeteci Di Marzio’ya konuştu.

Real Madrid, Arda Güler’in ilk idmanını Tarkan şarkısıyla paylaştı

Arda Güler’i, Emre Uzun’u izlemek için gittiği U14 Osmanlıspor ve Gençlerbirliği maçında keşfettiğini belirten Pekmezci, “Arda Güler futbol oynamıyordu, top ile dans ediyordu; bir dansçının zarafetine sahipti” diyerek şunları söyledi:

“Arda Güler hakkında ilk dikkatimi çeken şey, topu almadan önce her zaman etrafına çok fazla bakmasıydı. O gün 65. dakikada sol ayak bileğini incitti ama oynamaya devam etmek istedi. Maçtan sonra onu saha dışında izledim, babasıyla birlikte arabada daha çok acı çekerek gitti. İşte o zaman bir yıldız olacağını anladım.”

ARDA GÜLER’İN HAYATINI DEĞİŞTİREN VİDEO

Pekmezci, Arda Güler’in yeteneği ve rekabetçiliği karşısında o kadar etkilendi ki, bu genç yeteneği Fenerbahçe’ye kazandırmak konusunda hemen karar verdi:

“Ama başkan Ali Koç beni ciddiye almadı. Vazgeçmedim ve en iyi hareketlerini içeren bir DVD hazırladım. İşimi kaybetme riskine rağmen, DVD’yi şoförüne verdim ve ona göstermesi için yalvardım.”

Arda Güler’e söz konusu video sayesinde Fenerbahçe kapısını aralarken dört yıl sonra ise kariyeri Real Madrid’e uzandı.

“ARDA GÜLER, GUTI VE MODRIC KARIŞIMI”

Arda’nın Messi’den daha çok Guti ve Modric’e benzeyen bir tarzı olduğunu söyleyen Pekmezci, “Arda Güler, yeni Messi mi? İkisi çok farklı. Ben onun daha çok Guti ve Modric karışımı olduğunu söylerim” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Çok güvenli, büyük bir hırsa sahip ve oyunları çözme kapasitesine sahip.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ KAZANAN İLK TÜRK OLACAK”

Arda Güler’in Real Madrid’deki rolü hakkında da fikirleri net:

“Real Madrid mi? Onun için doğru yer ve doğru zaman. Bir gün kaptan olacak ve Türkiye’nin büyük gururu olacak. Hiçbir Türk Şampiyonlar Ligi’ni kazanamadı, bunu başaracak ilk kişi o olacak ve umarım bu gün sahada onu izlemek için orada olurum.”