Araştırma: Türkiye’de spor denilince akla ilk futbol geliyor

25 Nisan 2022 Pazartesi

Araştırma: Türkiye’de spor denilince akla ilk futbol geliyor

 Türkiye’nin taraftar haritası çıkarmak üzere yapılan bir araştırmaya göre ‘spor’ denilince akla ilk futbol geldi. Spor kulübü denilince ise ilk akla gelen sırasıyla Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor oldu.

Çevrim içi bahis platformu Bilyoner, DORinsight araştırma şirketi aracılığıyla Türkiye’deki taraftarlığın haritasını çıkarmak üzere bir araştırma yaptı.

Araştırma kapsamında, ilgilenilen spor dalları, taraftarı olunan spor kulüpleri, taraftarlık düzeyleri gibi başlıklar incelendi.

EN ÇOK İLGİLENLEN SPOR DALI FUTBOL

Türkiye’de 600’ü kadın toplam bin 200 kişinin katılımıyla yapılan araştırmaya göre, en çok ilgilenilen spor dalında yüzde 86 ile futbol ilk sıraya yerleşirken, yüzde 62 ile basketbol ikinci, yüzde 51 ile voleybol ise üçüncü sırada yer alıyor. Bu üç branşı tenis, masa tenisi, hentbol, buz hokeyi, snooker ile diğer spor branşları takip ediyor.

Trabzonspor’un şampiyonluk maçı bilet fiyatları dudak uçuklattı!

SPOR KULÜBÜ DENİLİNCE AKLA İLK FENERBAHÇE GELİYOR

“Spor kulübü” denilince akla gelen ilk kulüp yüzde 32 ile Fenerbahçe olurken, sarı-lacivertli kulübün ardından yüzde 29 ile Galatasaray, yüzde 22 ile Beşiktaş, yüzde 3 ile Trabzonspor geliyor.

Araştırmada “Süper Lig’de en beğendiğiniz futbol takımı hangisidir?” sorusunun cevabı sırayla Galatasaray (yüzde 27), Fenerbahçe (yüzde 25), Beşiktaş (yüzde 21) ve Trabzonspor (yüzde 12) oldu.

 

 

Arda Güler’e transfer önlemi! İşte Fenerbahçe’nin şartı

Benzer Haberler