Aracını sokağa bırakanlar şaşkınlık içinde

13 Ocak 2022 Perşembe

Aracını sokağa bırakanlar şaşkınlık içinde

İstanbul’da aracını sokağa park eden çok sayıda kişi sabah uyandığında araçlarında malzemelerin çalındığını gördü. Sokaktaki otomobillerin, lastikleri, ön konsolları, farları, silecekleri çalınıyor.

Haber Global, bir sigorta şirketi ile görüşerek araçlarda yapılan hırsızlıkları derledi. 5 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Bağcılar’da şüpheliler, altına taş koydukları iki otomobilin tekerleklerini jantlarıyla birlikte çaldı. Olay Kazım Karabekir ile Mahmutbey mahallelerinde meydana geldi.

17 Aralık 2021 tarihinde ise İstanbul, Sancaktepe’de bir mahalleye dadanan hırsızlar gözünü cami imamının otomobilinin lastiklerine dikti. Sabah namazı öncesi hırsızlar dakikalar içerisinde otomobilin 4 lastiğini çaldı.

PLAKASIZ KAMYONETLE HIRSIZLIK

15 Ağustos 2021 tarihinde Eyüpsultan Göktürk’te bir vatandaş akşam saatlerinde ikamet ettiği sitenin önüne otomobilini park ederek evine gitti. Sabah saatlerinde aracın camını kıran hırsızlar, ön konsolu söküp götürdü.  İstanbul Pendik, Esenyalı ve Çamçeşme mahallelerinde geçtiğimiz aylarda 4 otomobilin farları çalındı. Konya’nın Selçuklu ilçesinde ise 3 günde 4 aracın lastikleri jantlarıyla birlikte çalındı. Son olarak 8 Ocak Cumartesi günü İstanbul Esenyurt’ta dün hırsızlar şoförü araç içerisinde uyurken bir tırın lastiklerini çaldı. Bir kamyonetle lastikçi dükkanına gelen hırsızlık şüphelileri dükkanın önündeki mühürlü tır kasası içinde bulunan piyasa değeri yaklaşık 200 bin lira olan lastikleri plakasız kamyonetle çaldı.

SİGORTACILAR ŞAŞKIN

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) Onursal Başkanı Turusan Bağcı, “Farları çalıyorlar. Bir lüks arabanın farı olmuş 10-15 bin TL.” diyor.  Türkiye’de şu an yedek parça problemi olduğunu anlatan Bağcı, “Doların artışıyla yedek parçaların değerleri de çok arttı. Hırsızlar artık önden esnettikleri far kulaklarını kırıp çalıyor. Lastik hırsızlığı var, tampon çalmaya başladılar.” dedi.

Hırsız beğenmediği ayakkabıya tükürerek çalmaktan vazgeçti

Benzer Haberler