Arabasını yan binanın önüne park ettiği için demir sopa ve baltayla öldüresiye dövüldü

19 Ekim 2020 Pazartesi

İstanbul Avcılar’da bir adam arabasını yan binanın önüne park ettiği için demir sopa ve baltayla darp edildi. Kafasına darbe alan adam şu an yoğun bakımda.

Edinilen bilgiye göre, Yeşilkent Mahallesi Geçici 559. Sokak’ta komşular arasında araç park yeri nedeniyle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma sopa ve baltaların da kullanıldığı kavgaya dönüştü.

 

HASTANEYE KALDIRILDI

Olayda, 49 yaşındaki M.Ç., başına aldığı sopa, karısı A.Ç. ise bacağına aldığı balta darbesiyle yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İhbar üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, kavgaya karıştığı tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

YERE YIĞILARAK HAREKETSİZ KALDI

Olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde,  balta ve sopaların kullanıldığı kavgada saldırganların ortasında kalan M.Ç’nin sırtına aldığı darbe sonrası yere yığılarak hareketsiz kaldığı görülüyor.

 

AVCILAR’DA BALTA VE SOPALARLA DARP EDİLEN AİLE KONUŞTU

Avcılar’da park yeri bahanesiyle 3 kişi tarafından darp edilen Çakır ailesi konuştu. Bacaklarına baltanın tersiyle aldığı darbeler sebebiyle yürümekte zorluk çeken anne Asiye Çakır, 3 kişi tarafından baltayla dövüldüğü anları anlattı. Asiye Çakır, “Eşimin kafasına vuruyorlar kafası yarılıyor. Şu an eşim yoğun bakımda.” dedi.

Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde park yerini bahane eden Mesut Özçelik, Cemal Özçelik ve Murat Özçelik, Çakır ailesiyle tartışmaya başlamış, tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle 3 şüpheli, anne Asiye Çakır, baba Mevlüt Çakır ve oğul Şerif Atakan Çakır’a balta ve sopalarla saldırmıştı. Aile yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

“BENİM İKİ BACAĞIMA DA BALTAYLA VURDU”

Bacaklarına baltanın tersiyle darbeler aldığını söyleyen 45 yaşındaki anne Asiye Çakır, “Arabamız onların sınırına geçtiği için enişteme küfür ederek ‘Nasıl buraya park edersiniz’ dediler. Eniştem de demiş ki ‘Neden küfür ediyorsun söyle çekelim’ demiş. Benim oğlum aşağıya arabayı çekmek için iniyor. O sırada küfür ediyorlar. Eşim ve biz de iniyoruz ondan sonra arabadan mı alıyor evden mi alıyor bilmiyorum. Balta ve sopalarla bize saldırıyorlar. Benim iki bacağıma da baltanın arka tarafıyla vuruyorlar. Ondan sonra yeniden eşime saldırıyorlar. Eşimin kafasına vuruyorlar kafası yarılıyor. Şuan eşim yoğun bakımda. Oğluma da saldırıyorlar. Her yerine vuruyorlar kafasına vuracakları an komşunun birisi gitmiş.” diye konuştu.

“HAZIRLIKLIYDILAR SOPALARI PAYLAŞTIRIYORLARDI”

Ailesine saldırı anını anlatan 18 yaşındaki Aleyna Çakır, “O sırada eniştem dışarıdaydı. Enişteme söylediler eniştem de ‘Ben haber veriyim çeksinler’ dedi. Çeksinler demeye kalmadı ki bir anda küfür edip üzerine yürümeye başladılar. Ben balkondan tamam çekeceğiz dedim. Ondan sonra babama söyledim babam camdan bakıyordu. Babam da indi ama kavga için değil konuşmak için. İndiğinde zaten onlar hazırlıklıydı. Binalarında her türden her şey var. Bir anda üzerimize yürümeye başladılar. Zaten Mesut Özçelik, abilerine sopaları paylaştırıyor. İlk Cemal Özçelik anneme saldırdı. Annemin bacaklarına vururken bana da saldıracak ama ben kendimi geri çekiyorum. Babam başına aldığı balta darbesiyle yüzüstü yere yıkıldı.” diye konuştu.

Benzer Haberler