Aprilia SR 125, Türkiye yollarına çıkıyor

Yayın tarihi: 28 Şubat 2024 Çarşamba 7:30 am - Güncelleme: 27 Şubat 2024 Salı 12:14 pm

İtalyan motosiklet devi Aprilia’nın hem günlük kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına hem de sportif beklentileri karşılamaya yönelik yepyeni modeli Aprilia SR 125, Türkiye yollarına çıkıyor.

 Aprilia ailesinin yepyeni üyesi SR 125, şehirli mobilite ihtiyaçlarının yanı sıra, Aprilia mühendisliğiyle tasarlanmış i-get motoruyla yakıt ekonomisi sağlarken her gaz açıldığında kullanıcıların içini heyecanla dolduruyor.

Aprilia’nın kusursuz İtalyan tasarımını, sportiflik, yüksek performans, verimli i-get motor, LED farlar ve renkli dijital gösterge gibi yüksek teknoloji ekipmanlarla birleştiren bu model, sürüş özellikleriyle de her türlü koşulda sınıfında öncü bir sürüş dinamiği sunuyor.

 Aprilia SR 125

Sportif çizgileriyle ayrışan tasarım

Aprilia’nın spor motosikletlerdeki tecrübesini yansıtan SR 125, İtalyan markanın yarışçı genlerinden gelen agresif hatlarıyla da kentin sokaklarında varlığını hissettiriyor.

Aprilia sticker’larıyla ilk bakışta bir yarışçı olduğu anlaşılan SR 125’in şık görünümü, LED aydınlatmalarla tamamlanıyor. Yüksek aydınlatma performansına sahip LED aydınlatmalar en karanlık yollardaki sürüşlerde bile daha güvenli bir yolculuk sunuyor.

SR 125’in yarış egzozundan ilham alınarak tasarlanan egzozunda yer alan karbon görünümlü tamamlamalar motosiklete sportif bir hava katıyor. Üç farklı renkle sunulan Aprilia SR 125, Beyaz, Gri veya Kırmızı renklerle tercih edilebiliyor.

İleri teknoloji ile konforlu sürüş

Tüm araç verilerini görmeyi ve kontrol etmeyi sağlayan tamamen dijital renkli gösterge ekranında SR 125’in ortalama yakıt tüketimi, ortalama hızı, maksimum hızı, kalan menzil gibi tüm değerlerinin izlenebilmesi sağlanıyor. Böylece hem şehir içi hem de şehirler arası yolculuklarda konforlu bir sürüş sağlanabiliyor.

İlginizi çekebilir: İtalyan Markası SWM İki SUV Modeliyle Türkiye Pazarına Giriş Yaptı!

Hem şehirli hem de sporcu

Aprilia SR 125, herhangi bir sürüşü zevkli ve heyecan verici hale getirmek için tasarlanmış bir model. Scooter dünyasına yeni bir heyecan katan bu yepyeni model, kullanım kolaylığı ile şehir içi ulaşımı sağlarken, sportif bir ruhu da sürücüsüne sunuyor.

Sürücülerin şehrin yoğun trafiğinden kendisini kurtarması yeni Aprilia SR 125 ile çok kolay. Sportif karaktere sahip şasi tasarımıyla kıvrak bir sürüşe sahip olan SR 125, önde yer alan teleskopik çatalla yolu maksimum düzeyde kavrıyor. Modelin sınıfında öncü olmasını sağlayan ön taraftaki teleskopik çatal ve 14 inç çapındaki 5 kollu jantlar, değişken yol koşullarında bile güvenle ilerlenmesini sağlıyor.

Modelin 14 inç çapındaki lastikleri ve kombine fren sistemi ise güvenliği en üst düzeye çıkarıyor.

Verimlilik ve performans bir arada

Aprilia SR 125 modelinde yer alan ve birinci sınıf performans için geliştirilen yeni nesil i-get motor, 125 cc hacmiyle kompakt bir yapıya sahip olmasına rağmen etkileyici bir güç üretirek SR 125’in heyecan verici bir sürüş deneyimi sunmasını sağlıyor.

Avrupa’nın önde gelen scooter geliştiricisi Piaggio Group Ar-Ge merkezinde geliştirilen bu versiyon sunduğu güç ve verimlilikle tüketicisini her koşulda memnun etmeyi başarıyor. Aprilia SR 125, 9,92 PS güç ve 9,7 Nm torka sahip yepyeni 125 cc üç valfli ve tek silindirli motor bloğuna sahip.

Apple Vision Pro’ların Ön Camında Durduk Yere Çatlak Oluştu

Kaynak: TELE1