Apple Türkiye fiyatları tekrardan gözden geçirebilir

5 Mart 2021 Cuma

Apple Türkiye fiyatları tekrardan gözden geçirebilir

Apple Türkiye fiyatlarını bu ay tekrardan gözden geçirebilir. Peki iPhone 12 Türkiye fiyatları bu ay düşecek mi? İşte konu ile ilgili detaylar.

Apple yeni nesil iPhone modellerini geçtiğimiz yılın sonlarına doğru tanıtmıştı. Cupertino merkezli şirket gerçekleştirdiği etkinlikte 4 farklı modelle kullanıcıların karşısına çıktı. iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max.

Bu cihazların ülkemize gelişi ise biraz gecikmeli oldu. Gerçi erkenden gelseydi de değişen çok fazla birşey olmayacaktı. Çünkü iPhone 12 serisi Türkiye için belirlenen absürt fiyat etiketleriyle hayli tepki çekti.

Apple Türkiye

Apple’ın iPhone 12 Mini için bile 10.000 TL’lik bir etiket belirlemesi tepkilere neden oldu. Hali hazırda bu telefon ABD’de 729 dolar gibi bir fiyattan satılmakta. Günlük kur ile bu ücret yaklaşık olarak 5300 TL’ye denk düşüyor. Tamam ülkemizde vergiler yüksek ama 5300 TL’lik telefonun 10.000 TL’ye satılmasını gerektirecek kadar da yüksek değil.

Bu durumun temel nedeni ise Apple’ın fiyat tarafında çok sık güncelleme yapmaması. Cupertino merkezli şirket son güncellemesini yaptığında dolar 8.5TL civarındaydı ve kurun daha da artması bekleniyordu.

Şimdi ise daha pozitif bir hava mevcut. Dolar kuru 7.2 TL’ye kadar düşmüş durumda ve kısa vadede de büyük artışlar göstermesi beklenmiyor.

Söylentilere göre Apple Mart ayı içerisinde iPhone 12 modellerinin Türkiye fiyatlarını birkez daha gözden geçirecek. Muhtemelen fiyatlar daha insani hatlara çekilecektir. Kısacası eğer yeni bir iPhone alma düşünceniz varsa bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz.

Kerimcan Aleyna Tilki’yi ikiye katladı!

Benzer Haberler