Apple iPhone Mini için yolun sonu

28 Mart 2022 Pazartesi

Apple iPhone Mini için yolun sonu

iPhone 12 ve 13 serisinde karşımıza çıkan mini modelleri satış rakamları bazında beklentilerin çok gerisinde kaldı. Bu sebepten ötürü Apple, İphone mini serisinin fişini tamamen çekme kararı aldı.

Akıllı telefon pazarındaki köklü isimlerden biri olan Apple 2020 yılında radikal bir karar vermişti. Cupertino merkezli şirket klasik olarak satışa sunduğu 3 modelin yanında daha uygun bir etikete sahip olan Mini modeline de yer vermişti. iPhone 12 Mini genel anlamda çok fazla tutmadı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere en az satan iPhone modeli oldu. Bu sebepten ötürü iPhone 13 serisinde mini versiyona yer verilmeyeceği iddia ediliyordu. Fakat Apple yine de mini serisine son bir şans verdi.

Nitekim iPhone 13 serisinde de değişen çok fazla bir şey olmadı. Şu ana kadarki siparişlerde mini modelleri diğer iPhone 13 modellerinin hayli gerisinde kaldı.

 

iphone mini

Mini tarafındaki şansını daha fazla zorlamak istemeyen Apple, bu yıl farklı bir stratejiye geçiş yapacak.

Sızdırılan raporlara göre Apple bu sene iPhone 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu noktada iPhone 14 Max modelinin Mini’den daha şanslı olacağını söyleyebiliriz. Elbette son yorumu yapabilmek için satış rakamlarına bakmamız gerekecek. Fakat Pro Max’a olan ilgi artık kullanıcıların daha büyük ekranlı telefonlar istediğinin en net göstergesi.

GTA Online yeni bir abonelik hizmeti ekliyor

Benzer Haberler