Apple iPhone kutusundan şarj cihazını çıkararak elde ettiği devasa kârı açıkladı

21 Mart 2022 Pazartesi

Apple iPhone kutusundan şarj cihazını çıkararak elde ettiği devasa kârı açıkladı

Son yıllarda iPhone kutularından şarj cihazı ve kulaklık çıkmaması kullanıcıların dikkatinden kaçmıyor. Apple, yeni satış politikası sayesinde 2 yıl içerisinde 6,5 milyar dolar kâr elde ettiğini açıkladı.

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Apple son iki yıldır iPhone ürünlerinin kutusundan şarj cihazı ve kulaklıkları kaldırdı. Kullanıcılarının eleştirilerine sebep olan yeni satış politikası hakkında ise Apple, fosil yakıt kullanımını azaltmak için bu hamleyi yaptığını açıkladı.

Webtekno’nun aktardığına göre Apple, yeni satış politikası ile 2 milyon metrik ton daha az karbon emisyonu gerçekleştiğini bunun da trafikten tam 500.000 adet fosil yakıt kullanan aracın kaldırılmasına eş değer olduğunu açıkladı.

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NE DENK KÂR ELDE EDİLDİ

Apple yeni satış politikası sayesinde elde ettiği kârı da açıkladı. Buna göre Apple 6,5 milyar dolar yani 96,3 milyar TL kâr elde etti. Bu kâr ile Çanakkale’de açılan yeni boğaz köprüsünden 2 adet yaptırmak mümkün.

Şarj aletlerinin ayrıca satışından elde edilen gelir ise sadece 293 milyon dolar, yani kutudan çıkarılma yoluyla elde edilen 6,5 milyar doların 22’de 1’i kadar.

Apple, aksesuarsız iPhone satışında karlı çıktı

 

 

Benzer Haberler