Apple iPhone 13 ile sınırlarını aşacak

5 Haziran 2021 Cumartesi

Apple iPhone 13 ile sınırlarını aşacak

Apple sonunda sınırlarını aşmaya başladı. Apple iPhone 13 ile birlikte 1TB’lık depolama alanına geçmeyi planlıyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Apple akıllı telefon pazarındaki en önemli aktörlerden biri. Cupertino merkezli şirketin geliştirdiği iPhone modelleri genel olarak başarılı olsa da bazı zaafları da yok değil. Bu zaafların başında ise RAM, dahili depolama ve batarya geliyor.

Bilindiği üzere Apple tarafından geliştirilen iPhone modellerinde, daima rakiplerine oranla daha az RAM bulunur. Fakat iOS bu açığı çok başarılı bir şekilde kapattığı için kimse iPhone modellerinde RAM’in düşük olmasına takılmıyor.

Bir diğer unsur ise batarya  kapasitesinin düşük olması. Artık sektördeki pek çok Android cihazda 5000 ile 7000 mAh kapasitesi aralığında bataryalar kullanılıyor. Apple ise hala 2000 ile 3000 mAh arasındaki bataryalardan vazgeçmiş değil.

Apple iPhone 13

Asıl önemli haberimiz ise bu durumun artık kısmen de olsa değişecek olması. Çünkü Apple artık dahili depolama tarafındaki sınırlarını biraz esnetme kararı aldı. Rakipleri 1TB’lık depolamaya geçeli hayli zaman geçmesine karşın 512GB’ta ısrarcı davranan Cupertino merkezli şirket, iPhone 13 modelleri ile 1TB depolamaya geçiyor.

Bu durumun özellikle Apple fanlarını sevindireceğini söyleyebiliriz. Muhtemelen 1TB depolamaya sahip iPhone 13 modelinin ülkemizdeki fiyatı da 22.000 TL ve üzeri bir etikete sahip olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

Apple piyasa değeri dudak uçuklatıyor: İşte inanması zor rakamlar 

Benzer Haberler