Apple iPhone 12 için şarj matı geliştiriyor

Yayın tarihi: 21 Eylül 2020 Pazartesi 9:00 am - Güncelleme: 20 Eylül 2020 Pazar 4:51 pm

Apple iPhone 12 ile birlikte üzerinde çalıştığı yeni kablosuz şarj matı da satışa sunacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple iPhone 12 için şarj matı geliştiriyor. Teknoloji pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple şu aralar yeni iPhone modelleri için geri sayıma geçmiş durumda.

Bilindiği üzere son birkaç nesildir iPhone modellerine kablosuz şarj desteği de bulunuyor. Fakat hali hazırda Apple tarafından tasarlanmış bir Qi şarj matı yok. Bir ara Apple’ın geniş bir şarj matı üzerinde çalıştığı ifade edilmişti. Fakat sonradan bu mat iptal edildi.

Apple iPhone 12 için şarj matı geliştiriyor

Şimdi ise Apple’ın yeni bir kablosuz şarj matı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Dilerseniz bu şarj matının görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere Apple oldukça küçük bir mat geliştirmiş. Bu matın sadece iPhone 12 ile değil diğer tüm Qi standardındaki cihazları şarj edeceği söyleniyor.

Elbette bu şarj matının ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Belki de Apple bu şarj matını da iptal eder ve hiçbir zaman satışa sunmaz. Zira Apple’ın bu tarz basit aksesuarları pek fazla tutmuyor. Çünkü Cupertino merkezli şirket çok uçuk fiyatlar talep ediyor.

Bu matın benzer özelliklere sahip olanı X birimse, Apple 3X birim para istiyor. Haliyle orta direkteki müşteriler de bu aksesuarları çok fazla önemsemiyorlar. Tabi ki orta direkte iPhone kullanan kaç kişinin kaldığı da farklı bir soru işareti.

TÜİK verileri açıklandı: Türkiye’de insanların yaşam süresi uzadı!