Annesiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü kişiyi defalarca bıçakladı

13 Ekim 2023 Cuma

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde 30 yaşındaki Serhat K., annesi ile gönül ilişkisi olduğunu düşündüğü eski ev sahipleri 55 yaşındaki Yener Ö.’yü bıçaklayarak ağır yaraladı. Kaçan şüpheli yakalanıp, tutuklandı.

Olay, 11 Ekim’de saat 10.00 sıralarında Yakutiye ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre; Serhat K., eski ev sahipleri Yener Ö. ile annesi arasında bir gönül ilişkisi olduğundan şüphelendi. Evli ve 2 çocuk babası Yener Ö. ile annesinin telefon görüşmelerine de şahit olan Serhat K., olay günü eski ev sahiplerinin oturduğu mahalleye geldi. Burada bir süre keşif yapan, esnafın dikkatini çekince tanınmamak için başını kapüşon ile kapatan Serhat K., Yener Ö.’yü beklemeye başladı.

BIÇAKLADIKTAN SONRA KAÇTI

Serhat K., daha sonra evden çıkan Yener Ö.’ye bıçakla saldırdı. 7 bıçak darbesi alan Yener Ö. kanlar içinde yere yığılırken, şüpheli kaçtı.

Sevgilisini öldürüp annesini yaraladıktan sonra yaşamına son verdi

DURUMU AĞIR

Yener Ö. sağlık ekiplerince Erzurum Şehir Hastanesi’ne kaldırılırken, şüpheli kısa sürede polis ekiplerince yakalandı. Serhat K. işlemleri sonrası ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanırken, yoğun bakımda tedavi gören Yener Ö.’nün durumunun ağır olduğu belirtildi.

(DHA)