Anketçi Adil Gür iddiaya girdi: Kazanırsa mesleği bırakırım

16 Ekim 2020 Cuma

Anketçi Adil Gür iddiaya girdi: Kazanırsa mesleği bırakırım

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür, KKTC seçimleriyle ilgili iddiaya girdi. Akıncı’nın farkla kazanacağını söyleyen Gür, “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım” dedi.

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür, Pazar günü ikinci turu yapılacak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Cumhurbaşkanlığı seçimi için mesleği üzerine iddiaya girdi.

Habertürk yazarı Kemal Öztürk, bugünkü köşesinde Adil Gür ile yaşadığı diyaloğu aktardı.

Habertürk canlı yayınında Adil Gür bayılmıştı! İşte olayın perde arkası

Öztürk’ün ifadeleri şöyle: 

“Çarşamba günü (14 Ekim 2020) Habertürk TV’de Veyis Ateş’in programında, birçok konunun yanı sıra Kıbrıs’taki seçimleri de konuştuk. Neyse ki bu sefer vukuatsız bir şekilde programı tamamladık!

Program esnasında Adil Gür, Türkiye’de Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar İle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ortak basın toplantısında, Maraş’ın yerleşime açılması ve su sorunun çözüleceğinin açıklanması, Kıbrıs’ta iç siyasete müdahale olarak algılandığını, bunun ters tepeceğini söyledi. “Tıpkı İstanbul seçimlerinden olduğu gibi büyük bir hata yapıldı” dedi.

Semih Yalçın’dan ‘MHP’deki bir lider değişikliği CHP’ye zarar verir’ diyen Adil Gür’e: Haddini bil!

Bu Pazar yapılacak seçimde AK Parti ile arası iyi olmayan mevcut Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, seçimi bu nedenle farkla kazanacağını söyledi Adil Gür. Hatta oran bile verdi. %60-%40

Programdan sonra kendisine dedim ki, “Adil Bey daha önce de bir seçimle ilgili iddialı bir tahminde bulunmuştunuz tutmamıştı. Bu sefer de tutmazsa zor durumda kalacaksınız.”

Dedi ki, “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek”.

Bu büyük iddianın sonucunu Pazar günü göreceğiz.”

Benzer Haberler