Anket şirketlerini hedef alan Erdoğan’a ORC’den yanıt: Boşuna demiyoruz ‘yanlış bilgilendiriliyor’

17 Ekim 2021 Pazar

Anket şirketlerini hedef alan Erdoğan’a ORC’den yanıt: Boşuna demiyoruz ‘yanlış bilgilendiriliyor’

Anket şirketleri için “Çalıştıkları partinin beklentilerine göre sonuç çıkarıyorlar” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ile milletvekilliği seçim sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki yanıt verdi.

Kamuoyu araştırmalarında AKP ve Cumhur İttifakı’ndanki büyük düşüş dikkat çekerken AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turu öncesi yaptığı basın toplantısında “Son seçimlerde sonuçları bırakın bileni, yakın tahminde bulunan bile çıkmadı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bunu açıkça gördük. Çalıştıkları partinin beklentilerine göre sonuç çıkarıyorlar” ifadelerini kullandı.

Son ankette çarpıcı sonuçlar

“BOŞUNA DEMİYORUZ CUMHURBAŞKANI YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR DİYE”

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine geçmişte iktidar partisiyle çalışan ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ile milletvekilliği seçim sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden biri olan ORC’den açıklama geldi.

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “2018 seçimlerinde, istatistik bilimini şaşırtacak derecede doğru sonuçlar bulduğumuz, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un da katıldığı A Haber canlı yayınında açıklanmıştı. Ardından onlarca yayın organında başarımız konuşuldu. Boşuna demiyoruz Sayın Cumhurbaşkanı yanlış bilgilendiriliyor diye” yazdı.

 

 

Benzer Haberler