Anket şirketinden AKP’nin planlarını suya düşürecek açıklama

8 Temmuz 2020 Çarşamba

Anket şirketinden AKP’nin planlarını suya düşürecek açıklama

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, anket sonuçlarına göre AKP’de radikal bir düşüş olacağını ve CHP’nin ise yüzde 30’ların üzerine çıkacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde AKP’nin anket yaptırdığı ve sonuçların kendi açılarından iyi çıktığı bu nedenle erken seçime gidebilecekleri iddia edilmişti.

Haber Global’de Erhan Ertürk’ün sunduğu Müzakere programında Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş seçimlerde CHP’nin çok önemli başarı elde ettiğini söyleyerek “CHP’nin oyları yüzde 30’lara çıkacak. AKP’nin oyları ise radikal bir gerilemeye sahip olacak” dedi.

Son araştırmalarından bahseden Aktaş, “Son yerel seçimlerden sonra muhalefette ve iktidara mesafeli olan entelektüellerde ‘Seçimlerde CHP önemli bir başarı elde etti. Bu başarı genel seçimlere de yansıyacak’ gibi bir algı oluştu. CHP’nin oyları yüzde 30’lara çıkacak. AK Parti’nin oyları ise radikal bir gerilemeye sahip olacak” diye konuştu.

AKP’DE ANKET YAPTIRDI İDDİASI

Seçim anketi yaptırdığı iddia edilen AKP’nin, çıkan sonuçlarda oyunun yükseldiği ve parti içerisinde AKP kurmayları tarafından erken seçim tartışmalarının başladığı öne sürüldü. İYİ Parti kaynakları, ise gelinen durumda AKP’nin bir erken seçime gitmesinin çok zor olduğuna dikkat çekiyor.

AKP’de erken seçim sesleri! Seçim anketi yaptırdı iddiası

Çorlu tren katliamı 2. yılında anıldı: Katilsiniz, adaletsizsiniz, vicdansızsınız

Benzer Haberler