Ankara’nın göbeğinde bekçi şiddeti! Öldüresiye dövüp biber gazı sıktılar

23 Mayıs 2020 Cumartesi

Yurttaşlara karşı kullandıkları şiddetle sık sık gündeme gelen bekçiler, bu kez de Ankara’da çöp dökmeye çıkan bir genci copla dövdü, müdahale etmek isteyen aileye biber gazı sıkıp, astım hastası babanın göğsüne ayaklarıyla bastı.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk’ün gündeme getirdiği olay Ankara Etimesgut’ta yaşandı. 6 gün önce çöp dökmeye çıkan bir genci öldüresiye döven bekçiler, genci ters kelepçeyle gözaltına altına aldı.

Yine bekçi şiddeti: Çocuklarının gözü önünde ters kelepçe

ÖLDÜRESİYE DÖVDÜLER, TERS KELEPÇEYLE GÖZALTINA ALDILAR

Olayı sosyal medya hesabından anlatan Yetkin Öztürk, şunları yazdı:

“Serkan isim genç çöp dökmek için dışarıya çıkıyor. Bölgede görevli iki bekçi, apartmandan içeri girmek üzere olan gence neden dışarıda olduğunu soruyor. Çöp dökmek için çıktığını söyleyen genci bekçiler öldüresiye dövüyor. Olayı duyan ve müdahale etmeye çalışan gencin ailesine de biber gazı sıkılıyor. Astım hastası babanın göğsüne ayakları ile basıp teslim alıyorlar. Polis ve bekçi takviyesi ile 20 kişilik ekip ters kelepçe ile aile karakola götürülüyor.

Kontrol için hastaneye götürülen Serkan ve ailesi ters kelepçe ile doktor tarafından muayene ediliyor. Karakol da kendilerine alenen terörist ifadesi defalarca kullanılıyor. Annenin namaz kılmasına bile izin verilmiyor. Sahur vakti su içmek isteyen aileye tuvalet lavaboları gösteriliyor.

Bekçinin kimliğini göstermek istemeyen vatandaşı vurduğu anlar kamerada

12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN İFADESİNİ TEK BAŞINA ALDILAR

12 yaşındaki çocuk yasal olmadığı halde tek başına ifadesi alınıyor. İki saat sonra binanın kameralarının kayıt cihazları sökülüyor. Serkan kardeşimiz Hakkari’de askerdeyken mayın patlıyor kulağında işitme sorunu var. Serkan, ‘ekmeğimi gözlerimle kazanıyorum’ diyor. Belediyede sayaç okuyan işçi kardeşim şuan çok kötü.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da çağrı yapan İYİ Parti İl Başkanı “Bekçi zulmüne bir son verilsin” dedi.

Benzer Haberler