Ankaralılar dikkat! Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak

Yayın tarihi: 10 Haziran 2024 Pazartesi 11:03 pm - Güncelleme: 10 Haziran 2024 Pazartesi 11:03 pm

Haber: TELE1 Haber Merkezi

Ankara genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyretmesi beklenirken Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden uyarı geldi.

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları artış gösterirken Ankara için valilik ve belediyeden uyarı yapıldı.

Ankara Valiliği’nin uyarısında,“Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre; 11.06.2024 Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak daha da artacağı; Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Ankara genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 °C üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıkların Ankara genelinde azalarak mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklıklar: 34 dereceler civarında seyredecektir. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verilirken Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uyarısında şöyle denildi:

“Meteoroloji tahminlerine göre Başkentimizde 11.06.2024 Salı (yarın) gününden itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerinden başlayarak daha da artacağı; Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Ankara genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 °C üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Başkentimizde olumsuz durumlar yaşanmaması adına kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ile yaşlılarımızın ve çocuklarımızın önümüzdeki günlerde 11.00 ile 16.00 saatleri arasında tedbirli olmalarını önemle rica ederiz.”

Havalar ısındı kene kabusu geri döndü! Sivas’ta 5 günde 3’üncü ölüm

Kaynak: TELE1