Ankara’da tıp öğrencisi yurt odasında ölü bulundu! “İntihar etti” iddiası

30 Ekim 2023 Pazartesi

Ankara’da Hacettepe Tıp Fakültesi’nde okuyan bir öğrencinin yurt odasında ölü bulundu. Tıp öğrencisinin ölüm nedeni henüz bilinmezken olayın intihar olduğu iddia edildi.

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan bir genç bugün yurt odasında ölü bulundu. Öğrencinin intihar ettiği iddia edildi.

Bir süredir kendisine ulaşılamadığı belirtilen öğrenci İ.E.K’nin ailesi tarafından yurdun arandığı ve yurt görevlilerinin öğrencinin odasına girdiğinde öğrencinin cansız bedeniyle karşılaştığı öne sürüldü.

Olay yerine savcı gelirken öğrencinin intihar ettiği iddia edildi.

Eskişehir’de öğrenciler yurt çarşaflarını yaktı! “Çarşafımız kefenimiz olmayacak”

KESİN ÖLÜM NEDENİ BİLİNMİYOR

Öğrencinin ölüm nedenine dair henüz resmi bir açıklama yapılmazken kesin ölüm nedeninin yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

Hacettepe Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu belirten İ.E.K’nın Sıhhiye Öğrenci Evleri olarak bilinen Hacettepe Öğrenci Yurdu’nda kaldığı belirtiliyor.

ÖĞRENCİLERDEN ÇAĞRI

Olayın duyulmasının ardından Hacettepe Üniversitesi Dayanışma Ağı “Bir arkadaşımızı daha kaybetmek istemiyoruz” diyerek öğrencileri saat 22.30’da Sıhhiye Kampüsü Yurtlar önünde bir araya gelmeye çağırdı.