Kreşte rezalet! Savcılık harekete geçti

23 Kasım 2018 Cuma

Ankara’da ağlayan küçük çocuğu susturmaya çalışan vicdansız bakıcı, çocuğu dakikalarca nefessiz bıraktı. Bu sabah öğretmenin açığa alınmasının ardından olayla ilgili Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Olayın ardından yapılan açıklamada, şiddete uğrayan çocuğun bakıcının öz yeğeni olduğu, çocuğu kurumdan izinsiz olarak kreşe getirdiği ifade edildi. Bakıcı işkencesi sebebiyle soruşturma başlatılan kreşin sahibi, ‘Olayı ortaya çıkaran da bir başka kurum çalışanı, konu yargıya intikal etti’ dedi.

 

Kreşteki başka birisi tarafından gizlice çekilen görüntüde çocuğun ağzını sıkıca kapatıp, “Sustun mu” diye bağıran bakıcı yer alıyor. Görüntünün sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından, görüntüdeki bakıcı vatandaşlarca tepki yağmuruna tutuldu.

Akıllara durgunluk veren görüntülerin ardından öğretmenin açığa alındığı bildirildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, görüntülere konu olan mağdur ve müştekilerinin tespit edilerek ifadelerinin alınması, kamera kayıtlarının geçmişe dönük olarak temin edilip incelenmesi için Etimesgut Emniyet Müdürlüğü’ne talimat verdi.

MEB’DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Ankara’da özel bir anaokulunda meydana gelen ve sosyal medyada yer alan video görüntülerinde, öğrencilere şiddet uygulandığı iddia edilen öğretmene ilişkin açıklama yapıldı.

AÇIKLAMADA, ŞU BİLGİLERE YER VERİLDİ:

“Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşılmıştır. Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir.”

Ayrıca olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.