Ankara’da erkek vahşeti! Boşanma aşamasındaki eşini ve beş yaşındaki kızını katletti

Yayın tarihi: 10 Haziran 2024 Pazartesi 7:30 pm - Güncelleme: 10 Haziran 2024 Pazartesi 7:31 pm

Ankara’da bir kişi, boşanma aşamasında olduğu karısını ve kız çocuğunu silahla öldürdükten sonra intihar girişiminde bulundu. Görgü tanıklarının ifadesine göre, 5 yaşındaki Hilal Nur’un son sözleri “Baba yapma, baba dur” oldu.

Ankara’da Yakup Koca (55), boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca’nın (43) yaklaşık bir aydır kaldığı anne ve babasının Yenimahalle ilçesi Yeşilevler Mahallesi Yeşilvadi Konutları’ndaki evine geldi. Yakup ve Semiha Koca, apartmanın önündeki kameriyede bir süre konuştuktan sonra tartışmaya başladı.

CİNAYETİN ARDINDAN İNTİHARA KALKIŞTI

Tartışma sırasında Yakup Koca yanında bulundurduğu silahla önce eşi Semiha Koca’ya, ardından yanlarında bulunan 5 yaşındaki çocukları Hilal Nur’a ateş etti. Anne ve kızı, olay yerinde hayatını kaybetti. Yakup Koca, daha sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

Çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri geldi.

Yaralı olarak hastaneye sevk edilen Yakup Koca’nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

“BABA YAPMA” DİYE YALVARMIŞ

Apartman sakinlerinden Fatma Erciyas, gazetecilere, olay gerçekleştiğinde mutfakta olduğunu ve silah sesini duyduğunu belirtti.

Ardından silah sesinin devam ettiğini söyleyen Erciyas, “‘Baba yapma’ ya da ‘Baba dur’ gibi bir şey duydum. Sonra çocuğun da sesi gelmedi. Son bir silah sesi duydum, adam kendine sıktı muhtemelen. Duyduğum kadarıyla boşanma aşamasındalarmış. Çocuğunu görmek için gelmiş buraya.” dedi.

Boşanma aşamasındaki Ukraynalı eşine kurşun yağdırdı

Kaynak: AA