Ankara Valiliği’nden garajda bulunan 3 cesede ilişkin açıklama

2 Ocak 2021 Cumartesi

Ankara Valiliği’nden garajda bulunan 3 cesede ilişkin açıklama

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde, bir apartmanın garajında 3 gencin cesedi bulundu. Polis ekipleri tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada ilk incelemelerde kişilerin alkol veya karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabileceği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Pursaklar ilçesi Merkez Mahallesi Orhangazi Caddesi’nde bir apartman garajında otomobilleriyle ilgilenen 3 kişi henüz bilinmeyen bir nedenle ölü olarak bulundu. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Ölenlerin Halil İbrahim Altıntaş (25), Burak Karakoç (24) ve Hüseyin Şahinoğlu (25) olduğu belirlendi.

ANKARA VALİLİĞİ: KARBONMONOKSİT GAZI ZEHİRLENMESİ OLABİLİR

Ankara Valiliği’nden Ankara’daki sır ölümlerle ilgili bir açıklama geldi. Cumhuriyet Savcısı’nın bilgisi dahilinde, adli tabibin yaptığı ilk incelemede şahısların alkol ya da karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabilecekleri tespit edildiği belirtilen açıklamada, kesin ölüm sebebinin otopsi işlemlerinden sonra kesinlik kazanacağı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“02.01.2021 günü saat:08:10 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbar sonucunu Pursaklar ilçesi, Orhangazi Caddesi’nde bulunan bir binanın kapalı otoparkında bir otomobilin etrafında 3 erkek şahsın hareketsiz yattığı görülmüş, 112 ekiplerin yaptığı ilk kontrollerde şahısların hayatlarını kaybettiği anlaşılmıştır. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısı’nın bilgisi dahilinde, adli tabibin yaptığı ilk incelemede şahısların alkol ya da karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabilecekleri tespit edilmiş, ancak kesin ölüm nedenlerinin otopsi işlemlerinden sonra kesinlik kazanacağı bildirilmiştir. Olayla ilgili adli tahkikat devam etmektedir.”

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: OLAYIN YERİNDEKİ İKİ ARACINDA KAPUTU AÇIKTI

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “2 Ocak 2021 günü saat 08.45 sıralarında Pursaklar ilçesinde bir binanın kapalı garajında şüpheli ölüm olduğunun ihbar edilmesi üzerine ekiplerimiz ivedilikle olay yerine intikal etmiştir. Olay mahalinde şahıslara ait 2 aracın kaputunun açık olduğu; H.Ş., H.İ.A ve B.K. isimli 3 kişinin eks vaziyette olduğu görülmüştür. İlk belirlemelere göre şahısların zehirlenmeye bağlı hayatlarını kaybettikleri değerlendirilmekte birlikte, tahkikat çok yönlü olarak sürdürülmektedir” denildi.

Benzer Haberler