Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka maçında tribünlerden direnen Migros işçilerine destek: İstersen bıktıralım Özilhan’ı inadınla

17 Şubat 2022 Perşembe

Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka basketbol maçı sırasında tribünden Migros işçilerine destek tezahüratları yükseldi: “Direnen Migros depo ne istersen iste bizden / İstersen kitleyelim kasaları Migroslarda.”

Yüzde 8’lik zam teklifini kabul etmedikleri için eylem yaptıkları için işten atılan Migros depo işçilerinin sesi, bu defa Sinan Erdem Spor Salonu’nda yanklandı.

Gençlik Komiteleri üyeleri, Migros’un sahibi olan Anadolu Grubu’na ait Anadolu Efes basketol kulübünün Pınar Karşıyaka’yla oynadığı maçta tribünlerden direnen işçileri selamladı.

Gençlerin “Direnen Migros depo ne istersen iste benden / İstersen kitleyelim kasaları Migroslarda / İstersen bıktıralım Özilhanı inadınla/ İstersen inletelim stadları sloganla!” sözlerini içeren marşı söyledikleri anlar sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Migros işten çıkardığı işçileri suçladı

Direnen Migros Depo işçilerinin üye olduğu DGD-Sen de sosyal medya hesaplarından videoyu yayınlayıp gençlere destekleri için teşekkür etti: “Saatlik sadece 4 TL, sadece 1 ekmek parası zam istediği için işten atılan 257 Migros depo işçisinin milyonlarca dostu, kardeşi var. Her an bunu yeniden görüyoruz. Teşekkür ederiz. @komiteler Dayanışmayla kazanacağız… #MigrosBoykot #MigrosaGitmiyorum”

Benzer Haberler