Anadolu Ajansı Ferhan Şensoy’un mektubunu sansürledi

10 Mart 2021 Çarşamba

Anadolu Ajansı, Ferhan Şensoy'un Rasim Öztekin için yazdığı mektubu sansürledi.

Anadolu Ajansı, Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin için yazdığı mektubu sansürledi. Mektupta yer alan ‘neşeli bir meyhanede’ ifadesi ajansın internet sitesindeki haberde yer almadı.

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 62 yaşındaki usta sanatçı Rasim Öztekin bugün son yolculuğuna uğurlandı. Öztekin için Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törene katılan Derya Şensoy da babası Ferhan Şensoy’un mektubunu okudu. Şensoy, mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Ortaoyuncular’ın amatör kolu Nöbetçi Tiyatro’dan yetişti Rasim. Kısa sürede Ortaoyuncular’a katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Ortaoyuncular’da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından ötürü sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede.”

AA’DAN SANSÜR

Anadolu Ajansı ise Öztekin için düzenlenen törene ilişkin haberinde Şensoy’un mektubunu sansürledi. Mektuptaki “Neşeli bir meyhanede” ifadeleri haberde yer almadı.

 

Benzer Haberler