Amerika’dan Putin’e suikast iması

4 Mart 2022 Cuma

Amerikalı Senatör Lindsey Graham Rusya Lideri Vladimir Putin’e ‘Brütüs’ göndermeli suikast iması yaptı. Graham’ın paylaşımı tepkilere neden oldu.

ABD’li Senatör Lindsey Graham, Twitter hesabından Rusya Devlet Başkanı Putin’e suikast iması yaptı. Graham paylaşımında, Roma İmparatoru Julius Caesar’a ihanet eden Brütüs ve Adolf Hitler’e suikast girişiminde bulunan Albay Claus von Stauffenberg’e atıfta bulundu.

Paylaşımda “Rusya’da bir Brütüs var mı? Rus ordusunda Albay Stauffenberg gibi başarılı biri yok mu? Bu savaşı durdurmanın tek yolu bu adamı (Putin) ortadan kaldırmak. Bu, ülkeniz ve tüm dünya için çok önemli bir hizmet olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Olanların düzeltebilecek tek milletin Rus halkı olduğunun altını çizen Graham, “Söylemesi kolay, yapması zor. Hayatınızın geri kalanını karanlıkta, dünyanın geri kalanından izole şekilde ve yoksulluk içinde geçirmek istemiyorsanız, harekete geçmelisiniz” çağrısında bulundu.

Graham’in paylaşımı sosyal medya kullanıcıları tarafından da eleştirildi. Paylaşım, Graham’ın Putin’e suikast çağrısı yaptığı şeklinde yorumlandı.

Macron, Putin’le görüştü: Ukrayna’da daha kötüsü yaşanacak

Benzer Haberler