Amatör lig maçında ‘öleceksiniz’ tezahüratı! Saha ringe döndü

5 Şubat 2023 Pazar

Süper Amatör Lig’de karşılaşan Beykoz 1908 ile Ayazağa arasındaki maçta oyuncular birbirine girdi. ‘Öleceksiniz’ diye tezahürat yapan taraftarlar da saha inip kavgaya dahil oldu.

Beykoz 1908 ile Ayazağaspor dün saat 14.00’de oynanan Süper Amatör Lig 5. Grup 16. Haftası maçında karşı karşıya geldi. Maç, Beykoz 1908’in 2-1’lik galibiyeti ile sona erdi. Maç sonunda Beykozlular galibiyet sevincini yaşarken, iki takımın oyuncuları arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

‘Burası Beykoz buradan çıkı yok’ ve ‘öleceksiniz’ tezahüratı yapan taraftarları da sahaya inerek kavgaya müdahil oldu. Sahada görevli polislerin müdahalesiyle kavga son bulurken, çok sayıda oyuncu yaralandı. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

“BÖYLE FUTBOL YERE BATSIN”

Ayazağaspor Kulübü oyuncuları, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla yaşananlara tepki gösterdi. Futbolcular, “Böyle futbol yere batsın, kulüp ayırmaksızın caydırıcı ceza gelmedikçe, altı da üstü de düzelmez bu liglerin” diye isyan etti.

Geçen hafta da Bayrampaşa’da, Gaziosmanpaşaspor- Beykoz 1908 Spor arasında oynanan maçta, Gaziosmanpaşalı taraftarlar sahaya girip futbolculara saldırmış ve hakem maçı tatil etmişti.

Maçta skandal görüntüler! Hakemin kararını beğenmeyip rakip oyunculara saldırdı