Altay’da Mustafa Denizli dönemi sona erdi

13 Ocak 2022 Perşembe

Altay’da Mustafa Denizli dönemi sona erdi

Süper Lig’de 13 maçtır galibiyet alamayan ve 18 puanla ateş hattına gerileyen Altay’da Mustafa Denizli dönemi sona erdi.

Süper Lig ‘in 20. haftasında konuk olduğu Kayserispor‘a 1-0 mağlup olan ve galibiyet hasreti 13 maça yükselerek 18 puanla 18. sırada kalan Altay‘da Mustafa Denizli dönemi sona erdi.

Denizli’nin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Geçtiğimiz nisan ayında göreve çağrıldığım anda her şeyi bir kenara bırakıp, şehrime, yuvama döndüm. Yıl sonunda layık olduğumuz şekilde Süper Lig’e çıkıp mutlulukların en büyüğünü yaşadık. Süper Lig’de bu sezona çok iyi başlayıp mutlu olduk ancak daha sonra aldığımız sonuçlar bizi ve camiamızı çok üzdü. Bu sonuçlar üzerine başkanımızla bir toplantı yaptık. Başkanımız bu şartlarda yola devam etmememin daha uygun olacağını söyledi.  Ben “Karar sizin düşündüğünüzü açıklayın. Önemli olan kulübümüzün iyi olmasıdır gerisi teferruattır” dedim. 1-2 transfer yapabilirsek, bu durumu aşabileceğimizi belirttim. Benim hayatım bu tür mücadelelerle geçti, bunu da aşabiliriz dediysem de değişen bir şey olmadı. Bir-iki defa daha görüştük ve sonuç değişmedi.

“BÖYLE BİR ORTAMDA DEVAM EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Böyle bir ortamda devam edilmesi artık mümkün değil. Artık bir açıklama yapma zorunluluğu doğdu. Bu belirsizliklerden camiamızın zarar göreceğini ve uzatmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu benim için inanılmaz zor ama gerekli bir açıklama. Futbolculuğumda Altay’ın büyük Mustafası, teknik direktörlük kariyerimde Türkiye’nin Mustafa Hoca’sı olarak görüldüysem bunun sebebi yıllardır yürüdüğüm yolda saklıdır.Bu yol sadece alkış ve başarıların yolu değil… Tökezlediğim oldu, planlarımı gerçekleştiremediğim de oldu…”

“ÜZÜLEREK PAYLAŞIYORUM”

O nedenle kimse benim başarıdan aldığım payı kabul ederken başarısızlıktan alacağım paydan kaçacağımı düşünmesin. Ben üzerime düşeni yapıyorum ve camiamızın teknik direktörlük görevinden ayrıldığımı üzülerek paylaşıyorum. Bu dönemde beraber görev yaptığım sayım başkan ve yöneticilere, teknik ve idari kadroma, futbolcularıma teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle sporculuk ve teknik direktörlük görevinde bulunduğum süreçte bana destek ve gurur veren büyük Altay’ın büyük taraftarlarına teşekkürlerim sonsuzdur.Altaylı olmak için saha içinde olmaya gerek yok. Destek her yerde vardır. Tribünde, taraftarın yanında, camianın içinde.. İzmir’li şairin dediği gibi; ‘Ayrılık da sevdaya dahildir’…saygılarımla”

MUSTAFA DENİZLİ KİMDİR?

Altyapısından yetişip 18 yıl formasını giydiği Altay’a 38 yıl sonra teknik direktör olarak dönen Mustafa Denizli, Play-Off finaline 4’te 4 yaparak çıkmıştı. Normal sezonun bitimine 2 hafta kala göreve gelen tecrübeli teknik adam Ümraniyespor (D) ve Bandırmaspor galibiyetlerinin ardından yarı finalde İstanbulspor karşısında iki önemli zafere imza attı. Finalde Altınordu karşısında da tarihi bir galibiyete imza atan Mustafa Denizli, 18 yıl sonra Altay’ı Süper Lig’e taşıyan isim olmuştu.

Mustafa Denizli, Altınordu maçı sonrası futbolcuların omuzlarında tribünleri selamlarken, gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Galatasaray hakkında skandal ifadeler kullanan isim takımda göreve getirildi iddiası

Benzer Haberler