Almanya’yı alarma geçiren Sanger Ahmadi Türkiye’de

7 Ekim 2021 Perşembe

TELE 1 Haber Merkezi

Almanya’ya tedirginlik yaratan çete lideri Sanger Ahmadi’nin Türkiye’de olduğu öne sürüldü.

Alman polislerini ölümle tehdit eden Ahmadi’nin Instagram hesabında Türkiye’den paylaşımlar olduğu görüldü. “Lions-Cartel” adlı uyuşturucu çetesinin başında olan Ahmadi beş federal eyalette 30 suç isledi. İşlediği suçların ardından 2017 yılında Afganistan’a sınır dışı edildi. Yayınladığı videoda Alman polisini hedef alan çete lideri “Frankfurt ve çevresinde yeterince Afgan var. Hepsi de sınır dışı listesinde ve her şeyi yapmaya hazırlar. Eğer bizi kızdırmaya devam ederseniz, sınır dışı listesinde yer alan 100 Afgan’ı üzerinize salacağımdan emin olun.” açıklamasında bulundu.

Sanger Ahmadi’nin son zamanlarda Türkiye’de oldukça sık bulunduğu gözüküyor. Instagramda ağır makineli silahlarla fotoğrafları bulunuyor. Sanger Ahmadi, 7 gün önce İstanbul’da gece kulübü olan Sortie’den fotoğraf paylaştı. Ahmadi, daha önce de İstanbul’da Radisson Blue Hotel İstanbul’da kaldı.

“POLİSLER BUNU ARAŞTIRMAK ZORUNDA”

TELE 1’de yayınlanan Zeynel Lüle ile Gerçeğin İzinde programına konuk olan CHP Merdin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Benim ülkemde hiç kimse haksız servetin hesabını soramıyor. Şu an Türkiye’de yönetilmeme durumu var. İstihbarat görevini yerine getiremiyor.

Sanger Ahmadi Almanya’da bir uyuşturucu çetesinin yöneticisi. Alman polisini tehdit etmiş ve bu kişi Türkiye’de lüks gece kulüplerinde otellerde kalıyor. Instagram hesabında kurşunlarla fotoğraf paylaşıyor. İçişleri Bakanı senin görevin ne? Senin görevin büyükşehir belediyesi zabıtalarını darp etmek, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tutuklatmak mı? Bu ülkeyi yönetemiyorsanız bırakın artık. Bu kişi ülkeye girdiyse polisler, yetkililer bunu araştırmak zorundadır.” dedi.

Benzer Haberler